Podróż bez złych przygód. Sprawdź auto w serwisie

Wyjazd na wakacje albo w ogóle w długą podróż autem może rodzić wiele potencjalnych niebezpieczeństw. Są związane między innymi ze stanem pojazdu. Nawet stosunkowo nowe samochody narażone są przecież na usterki, które mogą się pojawić w podróży. Lepiej ich uniknąć, by zaoszczędzić, zarówno finansów, jak i nerwów.

Autoryzowany serwis Seat przygotuje auto do wyjazdu

Z tego powodu warto przed długim wyjazdem odwiedzić mechanika lub autoryzowany serwis, Seat na przykład daje możliwość dokładnego sprawdzenia auta, zanim ruszymy w trasę. O czym szczególnie pamiętać? O kontrolowania układu hamulcowego, który ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa podróżujących. Tarcze, klocki czy płyn hamulcowy – w ASO Seat specjaliści nie tylko odpowiedzą na pytanie, czy wszystko jest w porządku, ale też poprawią ewentualne usterki. Podobnie rzecz ma się z zawieszeniem. Jego odpowiednie działanie sprawia, że podróż jest i bezpieczna, i komfortowa.

Wymień płyny w ASO Seat

Wymiana oleju czasem też jest konieczna przed dłuższą podróżą. Autoryzowany serwis Seat oferuje nie tylko sprawdzenie poziomu płynów, ale w razie ewentualnych niedoborów gwarantuje doradztwo w kwestii tego, jak je uzupełnić. Bezpieczną jazdę zapewniają również odpowiednie opony. Odpowiednie, czyli takie, w których stan bieżnika oraz właściwe ciśnienie pozwalają na bezpieczną jazdę. To także warto sprawdzić w warsztacie lub serwisie.

Zabierz ze sobą zapas

Oczywiście na komfort, ale także zdrowe podróżowania wpływa odgrzybiona i sprawna klimatyzacja. Podobnie rzecz się ma z innymi kwestiami, o których czasem zdarza się zapominać, jak na przykład stan akumulatora, wycieraczek czy sprawność świateł. Dlatego warto nie tylko wybrać się do specjalisty, ale także zabrać ze sobą na przykład zapasową wycieraczkę czy żarówki. Dzięki temu nie będzie niespodzianek na trasie. Wizyty w warsztacie lub poszukiwania sklepu z częściami podczas podróży na pewno wolelibyśmy uniknąć.