Przegląd auta z gazem – gdzie wykonać?

Gdzie wykonać przegląd auta z gazem? To jedno z pytań, które zadaje sobie wielu właścicieli pojazdów z LPG. Ty również? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, gdyż może dostarczyć Ci przydatnych informacji!

Kiedy należy wykonać przegląd auta z gazem?

Obowiązkowy przegląd auta z gazem trzeba wykonać raz w roku, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku pojazdów na diesel, czy napędzanych benzyną. Jedyna różnica polega na tym, że przegląd auta z gazem konieczny jest również w przypadku nowych pojazdów, które od razu wyjechały z salonu, a my postanowiliśmy założyć instalację gazową. Dla porównania warto wspomnieć, że fabrycznie nowy pojazd, który jest napędzany na benzynę, trzeba poddać badaniu dopiero po trzech latach od pierwszej rejestracji. 

W przypadku instalacji gazowej wszystkie wymagania się zmieniają, a przegląd trzeba wykonać raz w roku i to bez względu na to, czy nasz pojazd jest w doskonałym stanie technicznym. To nas nie powinno dziwić, ponieważ auto z LPG wymaga więcej uwagi, niż inne. Dlatego oprócz obowiązkowych przeglądów, warto też stawiać na regularnego serwisowania i systematyczną wymianę niektórych części, które się zużywają.

Gdzie wykonamy przegląd auta z gazem?

Wielu z nas bazując na swoim doświadczeniu w wykonywaniu obowiązkowych przeglądów, zgłosi się do wcześniej odwiedzanych punktów kontroli. Jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie stacje kontroli pojazdów są uprawnione do przeprowadzania badań technicznych aut z instalacją LPG. Jeśli zatem nie chcemy stracić czasu i przy okazji nerwów, to lepiej wcześniej zrobić małe rozeznanie i ustalić, które punkty kontroli pojazdów mogą zapewnić nam odpowiednie wsparcie. Z tym nie powinno być żadnych trudności, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, a wraz z nim wyszukiwarkę internetową. Wpisanie w polu wyszukiwania frazy „przegląd auta z gazem”, czy „przegląd pojazdów z LPG” sprawi, że w ciągu kilku sekund ustalimy, gdzie możemy się zgłosić.