Asystent pasa ruchu, jazda w korku i inne nowinki w aucie

Wielu z nas spędza za kierownicą długie godziny, pokonując spore odległości, nierzadko pośród innych użytkowników drogi. Aby móc uporać się z tym problemem i zredukować ryzyko wypadków, producenci samochodów opracowali szereg nowatorskich rozwiązań.

Mowa tu o asystentach pasa ruchu, systemach kontroli odstępu i innych zaawansowanych czujnikach, dzięki którym nasz samochód sam zadba o to, aby każda z długich, zatłoczonych tras została pokonana w sposób bezpieczny. Czego możemy się więc spodziewać, odwiedzając salon SEATa?

Zawsze na właściwym torze

Podczas szczególnie długiej jazdy, nietrudno jest poczuć zmęczenie. Konsekwencje nawet chwilowej utraty koncentracji mogą być jednak bardzo poważne. Z tego też powodu, w nowoczesnych samochodach wykorzystany został asystent pasa ruchu, który zadba o to, aby pojazd nie zjeżdżał z obecnego pasa. W momencie, gdy wykryte zostanie zboczenie z trasy, auto samo przyhamuje koła, korygując położenie pojazdu.

Równie trudna potrafi być jazda w dużym korku. Z uporaniem się z tym problemem pomoże nam system Front Assist. Za pomocą inteligentnych czujników, nasz samochód sam wykryje, czy inny użytkownik drogi znalazł się zbyt blisko nas i dostosowuje odległość do bezpiecznego poziomu. Przed pojazdami nadjeżdżającymi z sąsiedniego pasa ostrzeże nas z kolei system monitoringu martwego pola. Umożliwia to bezkolizyjną zmianę pasa, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nowoczesne rozwiązania w samochodach z salonów SEAT

Wszystkie wyżej wymienione zabezpieczenia, oraz jeszcze więcej, oferują nam najnowsze modele, dostępne w salonach SEAT. W modelach z obecnego rocznika znajdziemy systemy wykrywające zmęczenie kierowcy (auto przypomni nam o odpoczynku), hamulce pokolizyjne oraz systemy, zdolne do rozpoznawania znaków drogowych. Bez względu na to, czy nasz wybór padnie na nowego Leona lub terenowego Tarraco, nad naszym bezpieczeństwem zawsze czuwać będą najskuteczniejsze technologie na rynku!

Zapraszamy do salonu SEATa!

Jeśli zastanawiasz się, co może zaoferować Ci nowy SEAT, salon chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Nasi doświadczeni doradcy klienta pomogą Ci w doborze samochodu, zaś zaawansowany, bogaty w opcje konfigurator umożliwi dobór wyposażenia wozu. Odwiedź nas już dziś i połącz swój styl z najpraktyczniejszymi rozwiązaniami, dbającymi o bezpieczeństwo nie tylko kierującego, ale także pasażerów i innych użytkowników drogi!