Co daje nam kamera cofania?

Bezpieczne cofanie jest jedną z podstawowych czynności, które musi opanować każdy kierowca. Nierzadko wiąże się ono także z nerwowym oglądaniem się za siebie i mierzeniem odległości na oko, zwłaszcza w chwilach, gdy usiłujemy zaparkować w ciasnym miejscu lub opuścić miejsce parkowania, unikając jadących samochodów.

I chociaż przez lata właściciele aut polegali wyłącznie na tylnych lusterkach oraz własnej ocenie sytuacji, nowoczesne technologie, dostępne chociażby w nowych autach, dostępnych w salonie SEATa, umożliwiają nam znacznie wygodniejszy podjazd na wstecznym.

Jak działa kamera cofania?

Kamera cofania to, w teorii, nieskomplikowane urządzenie. Włącza się ono automatycznie w momencie, gdy kierowca zaczyna jechać na wstecznym. Na niewielkim, lecz czytelnym monitorze, umieszczonym na desce rozdzielczej, widzimy wówczas dokładny obraz tego, co znajduje się za nami. Pozwala nam to na uniknięcie stłuczki lub potrącenia przechodnia.

Kamery dostępne są osobno, co umożliwia zamontowanie ich w starszych samochodach. W nowoczesnych modelach stosuje się jednak systemy wbudowane, pochodzące od producenta wozu. Gwarantuje nam to zarazem pełną kompatybilność z pojazdem oraz najwyższą jakość działania.

Kamery cofania w samochodach z salonu SEATa

Odwiedzając nasz lokalny salon SEAT, możemy liczyć na wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania, wykorzystywane w obecnych modelach tej marki. Zarówno w sedanach, jak i SUV-ach, znajdziemy więc kamery cofania o bardzo szerokim kącie obiektywu. To bardzo ważne, ponieważ kamera o zawężonym kącie widzenia, zwłaszcza poniżej 120 stopni, nie pozwoli nam na pełną ocenę sytuacji. Kamery, wykorzystywane w samochodach SEAT, są jednocześnie bardzo szybkie pod kątem przesyłu obrazu do ekranu. Dzięki temu, monitoring jest płynny i ogranicza ryzyko wypadku w sytuacjach, gdy, na przykład, nieuważny przechodzień wbiega przed cofający się pojazd.

Odwiedź salon SEAT już dziś!

Wszystkim klientom, zainteresowanych marką SEAT, salon oferuje profesjonalne doradztwo, a także darmowy konfigurator. Za jego pomocą, będziemy w stanie spersonalizować kupowany model, dobierając skrzynię biegów oraz niestandardowe funkcje bezpieczeństwa. Odwiedź nas już dziś i umów się na jazdę próbną, aby przekonać się, jak komfortowa może być codzienna jazda!