CUPRA – sportowa sub-marka SEATA

W 1996 r. Seat powołał do życia nową linię samochodów SEAT CUPRA (CUP – RAcing) produkującą wysokiej klasy modele wyścigowe. Po dwudziestu latach działalności, 31 stycznia 2018 roku Seat ogłosił, że CUPRA zmienia się w sportową sub-markę, która zyskuje własne logo w postaci dwóch symetrycznych, odwróconych „C” w kolorze miedzi.

Gama samochodów CUPRA otrzymała design wykorzystujący szczegóły wykonane w miedzi, włóknie węglowym i alcantarze. Jako druga marka Seata, CUPRA skoncentrowana jest na sportowym charakterze swoich modeli. Samochody tej marki wyposażone są w mocniejsze silniki, sportową stylistykę wykonaną z najlepszych materiałów i sporą ilość dodatków i opcji proponowanych przez Seata, która tutaj włączona jest do wyposażenia podstawowego.

Nowy Seat Leon – niezwykła moc w ofercie.

60% części nowego Seata Leona CUPRA wywodzi się z wyścigowego modelu Seat Leon Cup Racer. Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 300 KM i momencie obrotowym 400 Nm, co pozwala mu rozpędzić się do 100 km/h w 4,9 sekundy. Pracę silnika wspomaga automatyczna skrzynia biegów DSG oraz napęd na cztery koła 4Drive.

Sportowy design, bezpieczeństwo i najnowsze technologie – to nowy Seat Leon CUPRA

Aerodynamiczna sylwetka w pełni odzwierciedla sportową duszę samochodu. Wyposażenie w 19-calowe felgi, sportowe zawieszenie, hamulce Brembo Performace i pełne światła LED podkreślają temperament Seata Leona CUPRA. Wnętrze samochodu wykonane jest z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły. Chromowane progi, pedały wykonane z aluminium i sportowa, wielofunkcyjna kierownica oraz wygodne, ergonomicznie wyprofilowane kubełkowe fotele podkreślają dynamikę i wyścigowy charakter Seata Leona.

Wszystkie istotne parametry i informacje przydatne podczas jazdy kierowca ma przed sobą – na wysokiej rozdzielczości ekranie cyfrowym. Do jego dyspozycji pozostaje system wyboru stylu jazdy Drive Profile, obrazy z tylnej kamery widoczne na 8-calowym wyświetlaczu oraz system Full Link pozwalający połączyć smartfony z autem. Najnowocześniejsze systemy elektroniczne wspomagają kierowcę w bezpiecznym prowadzeniu samochodu (np. aktywny tempomat ACC, system rozpoznawania znaków drogowych, system rozpoznawania zmęczenia). Nowy Seat Leon sam kontroluje odległość od innych samochodów, automatycznie sterując przyśpieszeniem lub hamowaniem. Systemy przekazują kierowcy informacje o ograniczeniach prędkości i zaistniałych na drodze przeszkodach.

Salony CUPRA oferują spersonalizowane usługi i korzystne finansowanie Seata Leona

CUPRA Masterzy to sprawdzeni eksperci salonów, których zadaniem jest pełnić rolę osobistego doradcy, sprostać wszelkim wyzwaniom i sprawiać, aby klient czuł się tutaj zawsze wyjątkowo. Otaczają oni klienta opieką podczas dokonywania wyboru auta oraz pełną opieką posprzedażową. Przy wykorzystaniu finansowania proponowanego przez salony CUPRA, nowego SEAT-a Leona można uzyskać w korzystnej racie leasingu już za 952 zł netto miesięcznie. W ratę wliczony został pakiet ubezpieczeń AC/OC, NNW i ubezpieczenie Life Up. Ruszyły promocje rocznika 2019, dlatego warto odwiedzić istniejące w Polsce salony SEATA CUPRA:

  • Pol Car Poznań
  • Auto Gazda Bielsko – Biała
  • Reiski Auto Bydgoszcz
  • Dynamica Kraków
  • Dynamica Warszawa
  • Motorpol Wrocław