Czujnik zmierzchu – zapomnij o problemach z widocznością!

Problemy z widocznością należą do jednych z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach. Bez względu na porę roku, na drodze zaskoczyć nas może burza lub mgła. Z kolei jesienią i zimą musimy być przygotowani na szybkie nadejście zmroku, przez który prowadzenie samochodu staje się zauważalnie trudniejsze.

Kierowca musi także włączyć wycieraczki i światła, co odwraca z kolei uwagę od jazdy. Z tego też powodu, nowe samochody, dostępne w salonie SEAT, zostały wyposażone w szereg czujników, pozwalających nam na zachowanie pełnej koncentracji i skupienie się na drodze.

Jak działają czujniki zmierzchu?

Jedną z najważniejszych reguł dotyczących prowadzenia samochodu po zmroku jest to, że światła mijania powinny zostać włączone, gdy na drodze dojdzie do ograniczenia widoczności. Czujnik zmierzchu analizuje natężenie światła wokół pojazdu. Kiedy system zauważy, że na drodze zrobiło się ciemno, światła mijania zostaną włączone automatycznie, gdy tylko w naszym pobliżu pojawi się inny samochód. Domyślnie, system uruchomi światła długie pojazdu.

Ogromną zaletą tego inteligentnego systemu jest to, że nie ogranicza się on tylko i wyłącznie do warunków atmosferycznych. Samochód sam włączy światła także wtedy, gdy wjedziemy w zaciemniony tunel. Dzięki temu rozwiązaniu, nie musimy odrywać wzroku od drogi nawet na chwilę, skupiając się na jeździe.

Najnowocześniejsze sensory w samochodach, dostępnych w salonie SEATa

W salonie SEATa znajdziemy szeroką gamę samochodów, przystosowanych do potrzeb wszystkich kierowców. Bez względu na to, czy interesuje nas drapieżny SUV Seat Tarraco, czy też miejski Leon, projektanci dołożyli wszelkich starań, aby najnowsze modele zachwycały nie tylko stylem, ale także bezpieczeństwem. W samochodach tych znajdziemy zatem nie tylko nowoczesne czujniki zmierzchu, ale także czujniki deszczu, kamery cofania i inne rozwiązania, zapewniające największą możliwą wygodę, płynącą z każdej przejażdżki.

Zapraszamy do salonu SEAT!

Jeśli zależy nam na szczególnym bezpieczeństwie jazdy, postawmy na samochód, w którym najważniejsze funkcje zostały zintegrowane w całość. Unikniemy w ten sposób problemów z kompatybilnością lub gorszej efektywności, spowodowanej wykorzystaniem tanich czujników firm trzecich. SEAT, którego salony oferują najnowocześniejsze technologie w atrakcyjnych cenach, jest gwarancją bezpieczeństwa na drogach, bez względu na warunki atmosferyczne. Za pomocą konfiguratora, klient może samodzielnie skomponować idealne wyposażenie kupowanego samochodu. W doborze wozu idealnego pomogą także Państwu nasi doświadczeni specjaliści. Zapraszamy wszystkich kierowców do zapoznania się z naszą ofertą!