Czy okno dachowe w samochodzie jest warte naszej uwagi?

Okna dachowe to element wyposażenia, który dopiero od niedawna wydaje się powoli wracać do łask. Jeszcze ładnych kilka lat temu, z okien tych korzystały samochody, w których nie instalowano klimatyzacji. Obecnie, stały się one nie tylko idealnym dopełnieniem układów chłodzenia naszych wozów, ale także dodatkowym oknem na świat, dzięki któremu nasi pasażerowie jeszcze bardziej docenią mijane widoki. Nie bez powodu zresztą z okien dachowych korzystają też najnowsze modele samochodów marki SEAT. Oto, dlaczego warto jest postawić na auto, wyposażone w taki praktyczny dodatek.

Okna dachowe w nowych samochodach SEATa

Z okien dachowych korzystają najbardziej popularne modele SEATa. Mowa tu o nowym Leonie, Ateca oraz najnowszym Tarraco. Każdy z tych samochodów jest przeznaczony dla innego typu użytkownika. Tarraco to opcja dla dużych rodzin, Leon pozwoli nam pokazać przysłowiowy pazur na miejskich ulicach, zaś Ateca to opcja dla ludzi, którzy często poruszają się także po bezdrożach. W każdej z tych opcji, okno dachowe pozwoli nam czerpać jeszcze więcej przyjemności z jazdy!

Letnia przejażdżka nowym SEATem? A może przerwa na papierosa?

Okna dachowe niosą ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, w upalne, letnie dni, pozwolą nam one na wpuszczenie chłodzącego powietrza do wnętrza wozu. Z rozwiązania tego ucieszą się także palacze, ponieważ otwarte okno dachowe pozwoli nam wypuścić z samochodu większą ilość papierosowego dymu, osiadającego na tapicerce. Dzięki temu, ograniczymy nieprzyjemną, papierosową woń, która z czasem może się tylko nasilać. Okno dachowe to także nowa perspektywa, z której nasi pasażerowie mogą przyjrzeć się górskim widokom podczas rodzinnego wyjazdu. To właśnie z tego powodu, SEAT Tarraco już teraz stał się jednym z najchętniej wybieranych samochodów familijnych.

Czy okna dachowe w samochodach SEAT są trwałe?

Jako jeden z wiodących producentów samochodów na terenie Europy, SEAT zadbał także o to, aby okna dachowe montowane w najnowszych modelach były jak najwyższej jakości. Nie musimy więc obawiać się, że nagłe gradobicie wybije okno. Grube szkło jest bowiem odporne zarówno na uderzenia, jak i zarysowania. Dzięki temu, wystarczy tylko regularnie myć dachową szybę wraz z innymi oknami, aby nasz samochód zachował estetyczny wygląd przez długie lata!