Jak dbać o akumulator w swoim aucie?

Każdy użytkownik samochodu choć raz spotkał się z problemem wyczerpanego akumulatora lub też koniecznością kupna nowego ze względu na zużycie. Jak zadbać, by akumulator w Seacie działał jak najlepiej?

Co zrobić, by akumulator w Seacie nie zawodził?

Zużywanie akumulatora w momencie, kiedy silnik nie pracuje, bardzo źle na niego działa. Kiedy bez pracującego silnika obciąża się akumulator? Jeśli ma się włączone światła (także te w środku samochodu), radio czy też pozostawione kluczyki w stacyjce na zapłonie. Akumulator jest skonstruowany w taki sposób, aby mógł zapewnić dużą moc w krótkiej chwili kosztem czasu, w jakim może pracować z pełną efektywnością. Rozrusznik silnika Seata w zależności od typu potrafi pobierać z akumulatora kilkadziesiąt amper. Dlatego przy rozruchu silnika zapotrzebowanie na energię jest chwilowe, lecz największe. Nie powinno się więc przed rozruchem silnika włączać świateł czy obciążać akumulatora w jakikolwiek inny sposób, ponieważ moc niezbędna do zapłonu silnika może okazać się niewystarczająca.

Jak zadbać o akumulator w Seacie?

Każdy akumulator, także w Seacie, posiada parametr, który opisuje, ile zmagazynowanej energii traci bez obciążenia. Akumulator, który jest naładowany do pełna, nie będzie trwał w takim stanie w nieskończoność. Im niższa temperatura, tym akumulator szybciej się zużywa, dlatego zimą , jeśli samochód nie jest używany czy też używany do sporadycznych wyjazdów, warto zostawić akumulator w miejscu, gdzie nie dotknie go mróz (wystarczy, jeśli będzie się parkowało swojego Seata w garażu, w którym nie ma ujemnej temperatury), lub w ogóle odłączyć go od samochodu(jeśli nie ma się garażu), nie pozostawiając na mrozie. Przed pozostawieniem , akumulator warto naładować o pełna za pomocą prostownika.

Warto kupić dobry akumulator do Seata

Żeby móc jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją akumulatora w Seacie, warto nie tylko dobrze o niego dbać, ale także już na samym początku zakupić model akumulatora rekomendowany przez producenta oraz stosować się do wskazówek dotyczących eksploatacji.