Jak dbać zimą o karoserię samochodu marki SEAT?

Będąc właścicielem pierwszego auta, nierzadko nie wiemy dokładnie, jakie zalecenia, co do pielęgnacji zakupionego ulubionego auta traktować poważnie, a które puszczać mimo uszu. Po zakupie swojego wymarzonego modelu SEATA, czy też samochodu innej marki, chcielibyśmy, aby nasz ukochany SEAT zawsze pięknie lśnił w słońcu, cieszył nas nienagannym wnętrzem no i przede wszystkim jak najdłużej nie poddawał się korozji.

Od czego zależy stan karoserii samochodów SEAT?

W przypadku nowych aut, zakupionych w renomowanych salonach SEATA wiemy, że nadwozie samochodu zostało gruntownie zabezpieczone przed szkodliwym działaniem różnych warunków pogodowych. Warstwy ochronne lakieru jednak nie są wieczne, ulegają naturalnemu zniszczeniu. Ścierają się po trosze przy każdym myciu auta. Po kilku latach braku odnawiania warstw ochronnych lakieru (w postaci odpowiedniego nawoskowania i wypolerowania lakieru) możemy zaobserwować:

  • zmniejszony połysk lakieru,
  • zwiększone tendencje do zarysowań,
  • większą podatność kropel wody na „trzymanie się” lakieru.

Chroń karoserię swojego SEATA przed solą drogową

W przypadku każdego samochodu, czy to marki SEAT, czy innego poruszającego się zimą po naszych drogach ważne jest właściwe zabezpieczenie pojazdu przed niszczącym działaniem soli drogowej.
Sól drogowa jest o tyle zdradliwa, że wchodzi w każdą szczelinę w samochodzie zarówno, jeśli chodzi o podwozie, jak i karoserię naszych aut, przyczyniając się do przyspieszenia procesów korodowania, powstawania wybrzuszeń na lakierze, odbarwień. Jej niszczące działanie jest porównywalne z „wyżerającym lakier” odchodami ptaków. Nota bene odpowiedniej jakości profesjonalne kosmetyki samochodowe poradzą sobie i z tym paskudztwem.

Jak chronić karoserię naszych pojazdów zimą?

Najbezpieczniej, zwłaszcza w przypadku nowego SEATA, udać się do sprawdzonego punktu warsztatu, który świadczy usługi auto kosmetyki, celem doboru właściwych kosmetyków i ich poprawnego nałożenia. Jeśli nie wiesz gdzie się udać, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpytać fachowców w serwisie SEAT ASO, gdzie na pewno nie zostaniecie pozostawieni bez odpowiedzi.
Właściwe nałożenie preparatów ochronnych musi bowiem odbywać się w odpowiednich warunkach temperaturowych. Większość kosmetyków nie można używać w niskich temperaturach.