Jak przygotować swój samochód na zimę?

Zima to, zdaje się, najmniej przyjazna pora roku dla każdego, w tym też dla kierowców. Czasem ciężko przewidzieć jej początki – stąd też co roku pojawiają się hasła, że „zima zaskoczyła drogowców” i nie do końca wiadomo, kiedy jest najlepszy czas na przygotowanie samochodu do innych warunków.

W jaki sposób to zrobić, by mieć pewność, że jazda będzie bezpieczna i komfortowa? Autoryzowany serwis Seat przedstawia kilka wskazówek dotyczących tego, jak sprawić, by zima – nawet taka, która podstępem wkrada się wcześniej niż powinna – nie była zaskoczeniem.

ASO Seat zadba o Twoje auto przed zimą?

Oczywiście! Ale nie zrobi tego sam, a wespół z Tobą, byś był świadom zmian, które zajdą w Twoim samochodzie i był na nie dobrze przygotowany. Nie ma tu mowy o odkrywaniu Ameryki – to klasyczne i uniwersalne wskazówki, które ASO Seat przedstawia wszystkim swoim klientom, by ułatwić im przeżycie nawet zimy stulecia! Okazuje się, że odpowiednie przygotowanie samochodu na zimę jest banalnie proste, ale przy niesprzyjających warunkach okazuje się niezbędne, a czasem nawet pozwalające uniknąć wielu przykrych i groźnych sytuacji.

Autoryzowany serwis Seat – sprawdź zakres usług

Przygotowanie samochodu na zimę nie kończy się na oponach, choć ich wymiana to absolutna podstawa już wtedy, kiedy poranne i wieczorne przymrozki stają się normą. Należy jednak pamiętać także o odpowiednim płynie do spryskiwaczy, który nie będzie zamarzał. Bezwzględnie należy także pamiętać o dobrych, sprawnych wycieraczkach. Pracownicy ASO Seat podpowiedzą także, jaki sprzęt do odśnieżania samochodu najlepiej zakupić oraz czy płyn do odmrażania zamka jest dobrym pomysłem.

Przygotowanie auta na zimę w ASO Seat

Poza zmianami, jakie powinny zajść w samochodzie w okresie zimowym, warto zaczerpnąć wiedzy o tym, jak zachować się w kryzysowych sytuacjach – jak pracować silnikiem podczas poślizgu, jak operować samochodem, jeśli wpadło się w zaspę, jak zabezpieczyć i dbać o silnik zimą. Autoryzowany Serwis Seata to skarbnica wiedzy – zależy nam, byś na drodze czuł się bezpiecznie i był dobrze przygotowany na wszelkie ewentualności.