Klimatyzacja zadba o chłodzenie. Ty dbaj o klimatyzację

Klimatyzacja przestała być luksusem, na który mogą sobie pozwolić właściciele tylko niektórych samochodów. Dzisiaj jest to opcja charakterystyczna dla wielu modeli, w których pojawia się w standardzie. Sprawna klimatyzacja gwarantuje komfortowe podróżowanie podczas upałów. Przyjemnie schłodzone powietrze w aucie sprawia, że jeździ się dużo przyjemniej. O klimę warto jednak dbać, by w najmniej oczekiwanym momencie nie odmówiła nam posłuszeństwa.

Sprawdź klimatyzację. Autoryzowany serwis Seat daje taką możliwość

Sprawna klimatyzacja na pewno jest świetnym udogodnieniem podczas letnich podróży. Warto jednak regularnie kontrolować, czy wszystko jest w porządku. Regularnie, czyli jak często? Przynajmniej raz do roku, najlepiej na przełomie zimy i wiosny albo wiosną wypada odwiedzić fachowca. Wiele stacji oferuje usługi w tym zakresie. Choćby autoryzowany serwis Seat gwarantuje przegląd klimatyzacji i ewentualną naprawę, a także na przykład wymianę filtra. Ten ostatni element ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Zadbana klimatyzacja nie zaszkodzi zdrowiu

Chłodzenie w aucie to błogosławieństwo, ale także zagrożenie dla zdrowia. W przewodach mogą się bowiem gromadzić szkodliwe substancje, w tym bakterie, które na pewno negatywnie wpływają na zdrowie, szczególnie alergików. Warto więc regularnie kontrolować i czyścić klimatyzację. Odgrzybianie to jeden z procesów, którego nie unikniemy. Aby sprawdzić, w jakiej kondycji jest układ, wystarczy odwiedzić ASO. Seat na przykład gwarantuje usługę na wysokim poziomie, dzięki czemu samochód pod tym i innymi względami będzie doskonale przygotowany do lata.

W ASO Seat doradzą, jak dbać o układ

Najczęściej jest tak, że o klimatyzacji przypominamy sobie latem, kiedy temperatura zaczyna męczyć wysokimi wskazaniami. Wówczas jednak kolejki do specjalistów mogą być już wyjątkowo długie. Ewentualna konieczność uzupełnienia czynnika, odgrzybienia czy naprawy jeszcze wydłuży czas oczekiwania na auto. Oczywiście czyszczenia czy „nabicia” klimy czasem nie unikniemy. Aby jednak zaoszczędzić sobie kłopotów z układem, warto nawet zimą uruchamiać klimatyzację, by właściwości smarne były aktywne. W innym wypadku może się okazać, że wiosną będziemy mieć kłopot z dobrze funkcjonującym układem.

Wówczas trzeba już będzie odwiedzić autoryzowany serwis. Seat oczywiście oferuje specjalistyczną obsługę, ale na pewno wolelibyśmy uniknąć dodatkowych kosztów i oczekiwania, nawet jeśli jest to bardzo fachowo wykonana robota. Warto też zapytać specjalistów o rady. Z pewnością podpowiedzą, jak zadbać o klimatyzację w naszym samochodzie.