Na czym polega ecodriving? Seat przedstawia zasady ekonomicznej jazdy

Dotarcie do celu często wiąże się z koniecznością wykonywania gwałtownych manewrów ruszania i zatrzymywania, co oznacza zwiększone zużycie paliwa. Każdy kolejny nadprogramowy litr benzyny, to dodatkowy koszt. W celu wyeliminowania tego problemu należy zastosować odpowiednie techniki jazdy. Ecodriving jest sposobem prowadzenia samochodu, który pozwala na zminimalizowanie spalania paliwa. Seat zamierza pomóc kierowcom w zmianie przyzwyczajeń.

Ecodriving to nie tylko oszczędność, Seat ma na uwadze ochronę środowiska naturalnego

Ecodriving znany jest już od lat 90. ubiegłego wieku, a później został uzupełniony o techniki jazdy defensywnej. Ten sposób prowadzenia samochodu ma skutkować ograniczeniu emisji spalin oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Seat wprowadza na rynek w pełni napędzane elektrycznością modele, co ma być początkiem wdrażania kierowców w filozofię ecodrivingu. Z biegiem czasu ma to wpłynąć na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych i natężenia ruchu w miastach.

Seat czyni ecodriving modnym

Producent z Hiszpanii w swoich modelach kieruje się zbiorem najbardziej ekologicznych i ekonomicznych zasad. Ekojazda dotyczy nie tylko wskazówek w kontekście utrzymania auta, ale też jego przygotowania do drogi, kończąc na samej technice jazdy. Seat kieruje się tymi standardami w przypadku wszystkich rodzajów aut, niezależnie od ich jednostki napędowej. Nie da się ukryć, że ekojazdy trzeba się nauczyć, stąd też Seat rezygnuje ze zbędnych kilogramów w swoich autach i dba o określoną aerodynamikę.

Poziom spalania zależy od technologii – Seat stawia na oszczędne jednostki

Seat w swojej ofercie proponuje modele w kilku wariantach silnika, w tym także opowiada się za ich downsizingiem. Najnowsze modele ze stajni Martorell są odpowiednio wyważone, a ich podzespoły wykazują wadliwość zasadniczo odbiegającą od średniej. Wszystkie udogodnienia techniczne, jakie wprowadza Seat nie przyniosą rezultatów,jeśli kierowcy nie pojmą zasad ecodrivingu.