Nowy Seat Leon – nowoczesność ukryta w klasyce

Obserwując rynek motoryzacyjny, wydawać by się mogło, że ikona lat ’50.-’90. nadwozie typu sedan, odchodzi w zapomnienie. Modne crossovery, SUVy, auta kompaktowe dominują w rankingach sprzedaży. Czy efektem tego jest wycofywanie z produkcji samochodów osobowych o wyraźnie wydzielonych częściach nadwozia: silnik- pasażer- bagażnik?

Moda w branży motoryzacyjnej jest zmienna tak jak moda ulicy. Inżynierowie stale pracują nad nowymi liniami prezentując, co roku na targach motoryzacyjnych swe osiągnięcia. Obserwacja rynku, popytu na daną wersję i rodzaj nadwozia, są bacznie kontrolowane, by produkcja mogła uwzględnić bieżące oczekiwania klientów.

Nowy sedan w starym stylu

Wciąż, są jednak klienci, których moda na crossovery, SUVy nie przekonuje. Klasyka i elegancja ukryta w wersjach sedan, zyskuje nowy wymiar. Seat wycofał z rynku model Seata Cordoby, Toledo, podobnie Opel całkowicie zrezygnował z wersji sedan w przypadku Opla Insignia. Jednak w odpowiedzi na potrzebę rynku na auta bardziej reprezentacyjne, o klasycznym, luksusowym wyglądzie Seat szykuje nową wersję. Nowy Seat Leon właśnie w wersji sedan.

Dopracowanie i uatrakcyjnienie tej wersji nadwozia sprawia, że ponadczasowo wraca do łask. Duża przestrzeń bagażowa, przestronne i wygodne wnętrze. Prestiżowa linia nadwozia, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, bycie bardziej premium, to cel, jaki przyświeca czwartej generacji Seat Leon.

Luksusowe auto, które pomieści dużo bagaży, nie tracąc na wyglądzie

Samochody w wersji sedan wybierane są przez osoby ceniące klasykę. Bezpieczne, komfortowe, wygodne w prowadzeniu. Seaty Leon doskonale sprawdzają się, jako samochody biznesowe, reprezentacyjne i dostojne, ale i jako auta rodzinne, które pomimo dużej ładowności, nie tracą na osiągach i wyglądzie. Doskonała alternatywa dla hatchbacków, uznawanych często za małe i nie dość reprezentacyjne.

Kiedy nowy Seat Leon?

Według hiszpańskiego magazynu Motor, nowa generacja Seata Leon będzie dostępna już w 2020r. Jeśli zatem zastanawiasz się pomiędzy hatchbackiem a sedanem, warto zapytać w autoryzowanych salonach o nowego Seata Leona, by rozwiać swoje wątpliwości i cieszyć się najnowsza wersją tego ponadczasowego modelu.