Płyn do spryskiwaczy – kiedy wymienić na zimowy?

Zima zaskoczyła drogowców – to hasło niczym mantra pojawia się co roku wiadomościach. O ile jednak nie zawsze można liczyć na służby drogowe, o tyle można się postarać, by samemu nie dać się zaskoczyć zimie. Jak to zrobić? Na przykład zadbać o to, by w odpowiednim momencie wlać do swojego Seata zimowy płyn do spryskiwaczy.

Dlaczego w Seacie powinno się używać zimowego płynu do spryskiwaczy?

Nie tylko zresztą w Seacie! Powód tego, dlaczego zimą należy używać odpowiedniego płynu do spryskiwaczy, jest bardzo prosty – dzięki niemu uniknie się po prostu zamarzania szyby! Jeśli podczas mrozów zacznie się oczyszczać szybę Seata płynem, który nie jest odporny na niskie temperatury, powstanie na niej warstwa lodu, która nie tylko będzie trudna do usunięcia, ale przede wszystkim znacznie ograniczy widoczność, co podczas jazdy stanowi realne zagrożenie – może doprowadzić do wypadku.

Kiedy zacząć używać zimowego płynu do spryskiwaczy w Seacie?

Na pewno nie można czekać do ostatniego momentu. Już pod koniec lata należy mieć na uwadze, że sytuacja pogodowa jest bardzo dynamiczna i nawet we wrześniu może dojść do pierwszych przymrozków. Dlatego płyn do spryskiwaczy w Seacie należy wymienić wcześniej niż przez pierwszymi mrozami, żeby zapobiec trudnym sytuacjom. Problem może się pojawić, jeśli późnią jesienią ma się w zbiorniku np. 5 litrów świeżo wlanego, letniego płynu, a prognozy zapowiadają spadek temperatury. Wtedy koniecznie należy opróżnić zbiornik z letniego płynu i wymienić go na zimowy. Właśnie dlatego warto już pod koniec lata zaopatrzyć się w zimowy płyn do spryskiwaczy. Bezwzględnie powinni pamiętać o nim ci, którzy późną jesieni wyjeżdżają w góry, w których zima zaczyna się wcześniej.

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy warto mieć taki w Seacie?

Zimowy płyn do spryskiwaczy w Seacie tak de facto może być używany przez cały rok. Warto jednak pamiętać o tym, że nie będzie on miał tak wysokiej skuteczności jak letni, np. w przypadku usuwania z szyby owadów, nie stanowi jednak żadnego zagrożenia mimo nieodpowiedniej dla niego pory roku.