Samochody terenowe z Ameryki – dlaczego warto?

Import turbo aut z USA to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej Polaków. Powodem jest tu przede wszystkim wyjątkowy charakter tych maszyn, zapewniający im niesamowitą prezencję na polskich drogach. Nie da się bowiem ukryć, że wszyscy przyzwyczailiśmy się już do Toyoty, Volkswagenów czy Nissana. Tymczasem marki takie, jak Lincoln czy też Dodge wciąż uchodzą za niezwykle egzotyczne. Oprócz wozów sportowych i sedanów, sporym zainteresowaniem w Polsce cieszą się również samochody terenowe z USA. I chociaż tego typu pojazdy pojawiały się na naszych drogach jeszcze piętnaście lat temu, szczególnie podczas ogromnej mody na Hummera, z czasem odeszły one w pewne zapomnienie z powodu słabej ergonomii oraz większej przystępności marek europejskich i japońskich. Czasy się jednak zmieniają, zaś rynek importowanych wozów ponownie wyprowadza amerykańskie wozy z pola kompletnej niszy. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

 

Opłacalność importu samochodu terenowego z USA

 

Jak zauważa wielu ekspertów, zakup wozu zza oceanu nierzadko jest inwestycją znacznie bardziej opłacalną, niż sięgnięcie po opcję, z na przykład, Włoch. Powodem jest tu przede wszystkim znacznie lepsza wycena. Mniejsza popularność wozów amerykańskich sprawia, że turbo import aut z USA wiąże się ze stosunkowo niskim prawdopodobieństwem oszustwa. Nie bez powodu są tu również różnice w standardzie życia – ponieważ Amerykanie zarabiają przeważnie więcej, niż przeciętny Kowalski, powodem sprzedaży auta jest tu najczęściej zwykły zamiar zamiany go na nowy model. W efekcie, dilerzy, zajmujący się importem amerykańskich samochodów, nierzadko potrafią zaskoczyć atrakcyjnością ofert. Znalezienie SUV-a w dobrym stanie, nawet sprzed kilku lat, nie jest wcale zadaniem trudnym.

 

Gdzie kupimy dobry samochód terenowy z USA?

 

Szukając niezawodnego, używanego samochodu terenowego z USA, powinniśmy postawić na usługi sprzedawcy, odznaczającego się renomą na rynku. Przykładem jest tu chociażby AmerykaCars, oferujący szeroki wybór SUV-ów, pochodzących od najpopularniejszych marek. Profesjonalny diler to także pomoc ze strony doświadczonego rzeczoznawcy, możliwość odbioru wozu na terenie Polski oraz fachowe usługi naprawcze. Jeśli marzy nam się więc prawdziwie amerykański samochód, pamiętajmy, że zakup takiego wozu nie jest tak trudny, jak mogłoby nam się wydawać.