SUV bez tajemnic: co się kryje za tą nazwą?

Choć definicje tego rodzaju pojazdu mogą bardzo się różnić, SUV, inaczej Sport Utility Vehicle, to przeważnie kuzyn terenówki, zapewniający wyższy niż ona sama komfort jazdy i funkcjonalność.

W rzeczywistości auto tego typu łączy cechy charakterystyczne dla samochodów osobowych oraz terenowych i bardzo często wykorzystywane jest niemal wyłącznie do jazdy miejskiej, a nie przez osoby, które dużo podróżują w tereny o zróżnicowanej nawierzchni bądź też uprawiają sporty outdoorowe.

Przykłady SUV-ów – nowy SEAT Ateca i SEAT Arona

W ostatnich latach SUV-y zyskały taką popularność, że w swojej ofercie ma je właściwie każdy szanujący się producent samochodów. Nie inaczej jest w przypadku SEAT-a – w autoryzowanych salonach tej marki możemy zaopatrzyć się w takie popularne i cenione modele, jak SEAT Ateca oraz nowy SEAT Arona. Każdy z nich dostępny jest w kilku wersjach, a ponadto wybrany model można skonfigurować zgodnie z własnymi preferencjami, uzyskując w ten sposób swoje wymarzone auto.

Nowy SEAT Ateca – mnóstwo możliwości

SEAT Ateca można kupić w trzech wersjach – Reference, Style oraz Xcellence. W zależności od wybranej opcji dostępne są m.in. takie udogodnienia, jak system rozpoznawania zmęczenia, elektrycznie sterowane szyby, pełne przednie światła LED, czujniki parkowania z tyłu z optycznym systemem parkowania, 17-calowe felgi aluminiowe, asystent świateł drogowych i asystent pasa ruchu, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu KESSY oraz podgrzewane przednie fotele.

SEAT Arona – doceniany i nagradzany SUV

Nowy SEAT Arona to auto nagrodzone za najlepszy design w prestiżowym konkursie Red Dot Design 2018. Oprócz tego SEAT Arona zachwyca szerokim wachlarzem przydatnych funkcji, wśród których znajdziemy – w zależności od modelu – m.in. światła do jazdy dziennej LED bądź pakiet Full LED, tempomat i system wykrywania zmęczenia, przyciemniane tylne szyby oraz wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą, a także system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania.