Systemy wspomagające kierowcę

W nowoczesnych samochodach funkcjonuje wiele systemów wspomagających kierowców, które nie tylko mają poprawiać bezpieczeństwo, ale także poprawiać komfort jazdy. Dzięki temu zarówno kierowcy, jak i pasażerowie są bardziej zadowoleni z podróży.

Seat Tarraco – stylowe i bezpieczne auto

W ofercie marki Seat znaleźć można model Tarraco, czyli auto wyposażone w różnego rodzaju systemy wspomagania kierowcę. Wśród najważniejszych elementów, w które wyposażony jest taki samochód można wyróżnić:

  • asystent pasa ruchu,
  • system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania oraz funkcją ochrony pieszych i rowerzystów,
  • tempomat aktywny (ACC), który w sposób automatyczny reguluje prędkość, a także zachowuje bezpieczny odstęp od innych samochodów, co ma szczególne znaczenie w trakcie jazdy po autostradzie,
  • system dostępu bezkluczykowego,
  • system monitorowania martwego pola,
  • ABS, czyli układ który zapobiega blokowaniu się kół samochodu w trakcie hamowania.

Bezpieczeństwo i komfort w jednym

Nowoczesne technologie i innowacje sprawiają, że kierowcy mogą z łatwością radzić sobie na drodze, a problemy pojawiają się zdecydowanie rzadziej. Nowy Seat Tarraco oferuje kierowcom wirtualny kokpit, a także system powiadamiania ratunkowego eCall oraz system kontroli odstępu i pakiet asystentów wspomagających. W ten sposób jazda jest dużo prostsza i przyjemniejsza, a także zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Łatwiej, wygodniej i pewniej

Wszystkie technologie, które wspomagają kierowców zostały stworzone z myślą o użytkownikach, którzy podróżują zarówno po miejskich drogach, jak i po autostradach. Bezpieczeństwo, a także komfort jazdy przekładają się na większą pewność pasażerów i kierowcy. Elementy takie jak asystent pasa ruchu, aktywny tempomat i system ochrony pieszych i rowerzystów w nowym Seacie Tarraco zostały zaprojektowane nie tylko dla pasażerów auta, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Właśnie dlatego zakup takiego samochodu jest świetną inwestycją w bezpieczeństwo.