Auto z wyprzedaży rocznika – czy warto się skusić?

Wyprzedaż danego rocznika samochodów to powtarzana rokrocznie przez autoryzowane salony sprzedaży akcja, tradycyjnie organizowana w pierwszych miesiącach roku kolejnego.

Bywa jednak, że rozpoczyna się już jesienią – tak, jak ma to miejsce w 2019 roku w przypadku aut oferowanych w okazyjnej cenie przez salon SEAT-a.

Co roku w ramach wyprzedaży rocznika przygotowuje on niezwykle atrakcyjne oferty, a wysokość dostępnych rabatów może przyprawić o zawrót głowy.

Salon SEAT: wyjątkowo dobre oferty

Rabaty oferowane przez salon SEAT-a to spory zastrzyk gotówki, który z pewnością przyda się zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym, kiedy innych wydatków jest w większości gospodarstw domowych aż nadto. A mówimy tutaj o niemałych oszczędnościach – kwotach, które bywają nawet pięciocyfrowe. W ramach wyprzedaży rocznika 2019 jest tak w przypadku takich modeli, jak SEAT Tarraco czy też SEAT Alhambra; rabaty sięgają odpowiednio 12 tysięcy złotych i ponad 18 tysięcy złotych. Z kolei za SEAT-a Ibizę, a także modele SEAT Arona, SEAT Ateca czy SEAT Leon 5D / Sportourer ST zapłacimy o kilka tysięcy złotych mniej.

SEAT salon: czy warto skorzystać z wyprzedaży rocznika?

Z tak rewelacyjnych ofert aż żal byłoby nie skorzystać, co zresztą chętnie czyni bardzo wiele osób. A ponieważ auta z wyprzedaży rocznika przez salon SEAT rozchodzą się jak świeże bułeczki, z decyzją o zakupie nie warto zwlekać. Czy jednak oby na pewno nie mają one drugiego dna? Czy tak ogromne obniżki nie wiążą się z jakimiś kruczkami prawnymi albo po prostu z niższą jakością wyprzedawanych aut?

Salon SEAT: dlaczego tak tanio?

Samochody z wyprzedaży to pełnowartościowe egzemplarze, którym z pewnością niczego nie brakuje, a często są wręcz doskonale wyposażone. Powodem ich wyprzedaży, która przeważnie odbywa się na przełomie lat – od jesieni aż do pierwszych miesięcy roku kolejnego – jest przede wszystkim chęć pozbycia się zapasów magazynowych m.in. przez salon SEAT-a, a tym samym – zrobienia miejsca na auta z kolejnego rocznika. Jest to zatem niepowtarzalna okazja na nabycie wymarzonego samochodu w zdecydowanie niższej cenie; trzeba tylko się spieszyć, by zdążyć z zakupem na czas, kiedy wybór aut z kończącego się rocznika jest największy.