Automat górą, czyli czym może cię skusić SEAT Alhambra 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa automatyczna START/STOP DSG

Co daje automatyczna skrzynia biegów? Korzyści z posiadania skrzyni samoczynnie zmieniającej biegi mogą okazać się większe niż myślisz.

Sprawdź, co zyskujesz wybierając seata z tak zwanym „automatem”.

Zastanawiasz się, co daje automatyczna skrzynia biegów? Korzyści z użytkowania tego rozwiązania technicznego nie pozostają bez znaczenia dla komfortu i radości z prowadzenia auta. Oto krótki przewodnik po zaletach automatycznych skrzyni biegów na przykładzie SEAT Alhambra 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa automatyczna START/STOP DSG.

Przyjemność z jazdy

Czym może zachwycić cię automatyczna skrzynia biegów prezentowanym w naszym artykule modelu seata? SEATAlhambra 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa automatyczna START/STOP DSG to przede wszystkim gwarancja płynnej i komfortowej jazdy. Zamontowana w aucie automatyczna skrzynia biegów sprawia, że samochód ten idealnie sprawdza się podczas jazdy po mieście, jak również w przypadku dłuższych tras. Radość z jazdy zapewniają płynne i szybkie przełożenia, które zapewniają dynamikę jazdy. Dodatkowo brak sprzęgła sprawia, że kierowca może skoncentrować działania na tylko dwóch pedałach, gazu i hamulca, co znacznie ułatwia jazdę.

Seat Alhambra 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa automatyczna START/STOP DSG

Zaletom automatycznej skrzyni biegów SEAT Alhambra 1.4 TSI 150 KM 6-biegowa automatyczna START/STOP DSG. Biorąc pod lupę tę wersję seata warto pochylić się przez krótką chwilę nad skrótem DSG – dwusprzęgłowa skrzynia biegów to dodatkowa gwarancja perfekcyjnej jazdy – działa ona szybciej niż przekładnia hydrokinetyczna, nie odbiera mocy i nie podnosi spalania.

Wciąż się wahasz?

Z pewnością dla wielu kierowców problemem jest fakt, że wokół tak zwanych „automatów” narosło wiele niepochlebnych opinii. Warto mieć świadomość, że w przeszłości rozwiązanie to było w istocie częściowo niedoskonałe. Kierowcy narzekali na awaryjność automatycznych skrzyń biegów i na koszty związane z ich naprawą. Jednak wszystkie niedoskonałości automatów to już przeszłość. Producenci samochodów już dawno wyciągnęli wnioski z popełnionych błędów. Kupując dziś najnowsze modele samochodów znanych marek z nowoczesnymi skrzyniami biegów (przykładem niech będzie tu nasz SEAT Alhambra 1.4 TSI 150 KM z 6-biegową automatyczną skrzynią START/STOP DSG) możemy mieć pewność, że podjęliśmy właściwą decyzję.