Klimatyzacja w samochodzie. Dlaczego trzeba ją serwisować?

Komfort podczas jazdy latem – świeży powiew powietrza

Klimatyzacja wydaje się dzisiaj być obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu. Wielu kierowców nie wyobraża sobie bez niej funkcjonowania za kółkiem. Szczególnie w czasie upałów, klimatyzacja jest niezwykle przydatnym wynalazkiem. Pozwala bowiem na cyrkulację powietrza i przyjemne orzeźwienie w upalne dni.

Na dłuższe trasy jest dobrem niezwykłym. Przekonują się o tym turyści, którzy wybierają prywatny samochód jako środek transportu na wczasy. Ciężko jest bowiem wytrzymać w nagrzanym jak puszcza aucie, szczególnie w pełni letniego sezonu i dodatkowo w korkach. Pot leci strumieniami, organizm się przemęcza, jest osłabiony i ciężej skupić uwagę na drodze. Odpowiednia temperatura powietrza w samochodzie nie jest już tylko kwestią wygody, ale i bezpieczeństwa.

Autoryzowany serwis seat – i masz problem z głowy!

ASO Seat wielokrotnie już wskazywał na to jak ważne jest bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Kompleksowego podejście Seata do kwestii bezpieczeństwa jest niezwykle widoczne. Dlatego autoryzowany serwis Seat oferuje także serwis klimatyzacji samochodowej, który powinien być systematyczną czynnością każdego właściciela pojazdu.

Należy tego dokonywać, aby zapewnić sobie maksimum właściwego działania klimatyzacji, która ma przecież pomagać, a nie szkodzić. Dlatego regularny przegląd może być znaczący dla zdrowia kierowcy i pasażerów danego pojazdu.

Seat w służbie bezpieczeństwa pasażerów

Klimatyzacja samochodowa musi być oczyszczana z uwagi na to, że może stać się skupiskiem drobnoustrojów chorobotwórczych i grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie. Zbyt długie i intensywne działanie klimatyzacji sprawia, że należy ją oczyścić, aby mogła być urządzeniem bezpiecznym.

Zaniechanie takiej czynności powoduje zaburzenie jej roli i człowiek przebywający w samochodzie wdycha zanieczyszczone i skażone powietrze. Takiej sytuacji należy unikać. Dlatego zaleca się, aby przed każdym sezonem letnim dokonywać przeglądu klimatyzacji. Szczególnie jeżeli w planach jest dłuższa podróż.