Bez jakiego wyposażenia trudno sobie wyobrazić swoje auto?

W dzisiejszych czasach, nowe auto to prawdziwa, wielozadaniowa maszyna, która pokrywa wiele naszych potrzeb. Są one związane z samą podróżą i nie tylko.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szereg usprawnień, jakie stosujemy. Przyjrzyjmy się im na bazie przeglądu modeli SEAT-a.

Kierownica wielofunkcyjna

Wiele wypadków bierze się z nieuwagi kierowcy. Manipulacja radiem, telefonem, czy szybami, była nieraz powodem nieszczęścia. Począwszy od Ibizy, wprowadzono do samochodów osobowych możliwość kontrolowania większości systemów poprzez wygodne przesunięcie palca po jej powierzchni.

To proste rozwiązanie sprawiło, że kierowca może pozostać skupiony na drodze, a wciąż odebrać połączenie, czy przełączyć radio na swoją ulubioną audycję.

Strefowa klimatyzacja

Podczas gdy czasy bez klimy w samochodzie zdają się już przeszłością, przechodzimy do rozwiązań luksusowych, gdzie automatyczna klimatyzacja dostosowuje warunki do danych pasażerów.

Rozwiązanie sprawdza się w dużych samochodach, takich jak SEAT Alhambra, gdzie podróżuje zwykle cała rodzina. Ta może mieć bardzo różne preferencje, zresztą zwykły nadmuch nie byłby nawet wystarczający, by dobrze ogarnąć całą powierzchnię auta.

Centrum multimediów

Każdy podróżuje jak lubi. Jedni najchętniej rozsiedliby się na tyle z dobrą książką. Inni spędziliby ten czas nadrabiając filmografię Tarantino, a jeszcze inni cieszą się, śpiewając swoje ulubione piosenki Poets of the Fall czy Shakiry.

Dzięki centrum multimediów możemy przechowywać to wszystko lub udostępniać z poziomu jednego urządzenia, bezpośrednio na samochód. Dzięki nowoczesnym systemom nagłośnienia, mamy gwarantowane doznania dźwiękowe, a luksusowe modele pokroju SEATA Tarraco wyposażone są nawet w osiem głośników, sprawiając wrażenie kina domowego na kołach.

Asysta jazdy

Wreszcie wiele z wymienionych modeli oferuje szereg asystentów jazdy. To dzięki nim utrzymamy stałą prędkość w naszym pędzącym Leonie, tak by zatrzymać się na optymalnym spalaniu, a nie przekroczyć limitów prędkości na przykład na autostradzie.