Bezpieczeństwo podczas jazdy autem – nowoczesne rozwiązania

Jazda samochodem może być niezwykle przyjemna, ale przede wszystkim musi być bezpieczna. Znane są żelazne zasady, które umożliwiają taką jazdę – począwszy od znajomości i stosowania przepisów, a skończywszy na zwykłej uprzejmości między użytkownikami ruchu drogowego. Poza wymienionymi czynnikami ważne są też wyostrzone zmysły kierowcy. Na szczęście im z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania stosowane w samochodach SEAT.

SEAT ATECA – KOMFORT BEZPIECZEŃSTWA

SEAT Ateca to samochód, którego konstruktorzy mocno wzięli sobie do serca bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Jedną z najważniejszych jego cech jest widoczność auta. Zastosowane oświetlenie LED pozwala na skuteczne rozświetlenie drogi w każdych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem w modelu SEAT Ateca jest asystent świateł drogowych – to inteligentne rozwiązanie automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania, gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód. Z kolei asystent pasa ruchu ostrzeże kierowcę, gdy zacznie on zjeżdżać całkiem niechcący na inny pas. Z bezpieczną i kontrolowaną zmianą pasów ruchu łączy się jeszcze jedno udogodnienie zastosowane w modelu SEAT Ateca – są to ostrzegawcze diody LED w lusterkach. Uruchamiają się wtedy, gdy w martwym polu pojawi się samochód.

PEŁNA KONTROLA, CZYLI SEAT ARONA

Seat Arona to kolejny model SUV-a, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnia bezpieczeństwo jazdy. SEAT Arona posiada system automatycznego hamowania podczas cofania – rozpoznaje on niewidoczne dla kierowca obiekty i chroni przed kolizją z nimi, zatrzymując automatycznie auto. Jeśli już jesteśmy przy kolizjach, to ciekawym rozwiązaniem jest automatyczny hamulec pokolizyjny zastosowany w modelu SEAT Arona, który uruchamia się zaraz po zderzeniu, przez co zwiększa się kontrola nad pojazdem.

NOWY SEAT ATECA I NOWY SEAT ARONA, WYBÓR ZGODNY Z GUSTEM

Poza tym, że nowy SEAT Ateca oraz nowy SEAT Arona po mistrzowsku dbają o bezpieczeństwo kierowcy, to są autami bardzo estetycznymi o  niesamowitym designie. Istnieje możliwość dopasowania koloru karoserii, tapicerki, rodzaju felg do własnych oczekiwań i gustu. Takie połączenie wysokich standardów bezpieczeństwa przy zachowaniu nienagannej estetyki sprawiają, że nowy SEAT Ateca i nowy SEAT Arona są autami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających kierowców.