Bezpieczna podróż nowym Seatem Tarraco

Coraz nowocześniejsze systemy, których zadaniem jest zwiększanie bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i innych użytkowników drogi to coś, w co zdecydowanie warto inwestować. Nowy Seat Tarraco to samochód, który wyposażony został w wiele ułatwiających i zapewniających spokojną jazdę rozwiązań, które szczególnie polubią rodzice.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku samochodów rodzinnych, najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego Seat Tarraco wyposażony został w system powiadamiania ratunkowego. W razie wypadku samochód automatycznie wzywa pomoc na miejsce zdarzenia. Kierowca ma także możliwość samodzielnego wciśnięcia guzika alarmowego, będąc świadkiem innego wypadku bądź znajdując się w niebezpiecznej sytuacji. System rozpoznawania znaków sczytuje je i wyświetla na wirtualnym kokpicie, dzięki czemu kierowca zawsze ma podgląd dotyczący tego, w jakiej strefie ograniczenia prędkości się znajduje, czy zbliża się do drogi z pierwszeństwem i jakiego skrzyżowania może się spodziewać. Jest to system szczególnie przydatny, kiedy podróżuje z nami dziecko i zdarza mu się odwrócić naszą uwagę. Warto także zwrócić uwagę na Pre-Crash Assist, który w chwili nadchodzącego wypadku zamyka okna i zaciska pasy zwiększając szansę na wyjście ze zdarzenia bez szwanku.

Poruszanie się po mieście i w długich trasach

Długie trasy, zwłaszcza w samotności mogą być nużące i zwyczajnie usypiające. Dlatego Seat Tarraco posiada system podpowiadający, że oto czas na odpoczynek. Wyczuwa on lekkie nieplanowane zmiany pasa, zmniejszenie dynami jazdy, czy obniżenie czasu reakcji. Przydatny jest także system trzymani odległości. Sprawdza się on szczególnie na autostradzie i w razie naszego zawieszenia sam zaczyna hamować. Bardzo ciekawą opcją są także systemy jazdy w korku, dzięki czemu auto trzyma stałą prędkość, porusza się płynnie i kontroluje spalanie.

Wszystkie te systemy i jeszcze więcej posiada nowy Seat, który jest świetnym samochodem rodzinnym. Stworzony zarówno na długie trasy, jak i efektywne poruszanie się po mieście.