Co nowy samochód mieć powinien?

Przymierzając się do zakupu nowego samochodu, każdy ma swoje przyzwyczajenia i ulubione wyposażenie, bez których nie wyobraża sobie żadnego innego auta. Pytając znajomych o radę, słyszymy milion różnych zdań i opinii, co jest obowiązkowym „must have”, a co zbytecznym luksusem. Przyjrzyjmy się topowemu wyposażeniu.

Pytając kobietę o życzenia, co do nowego auta, najważniejszy będzie efekt wizualny, kształt, kolor i bezpieczeństwo. Zadając to samo pytanie mężczyźnie w odpowiedzi znajdzie się moc, konie, i systemy kontroli trakcji. Konfrontacja tych płaszczyzn postrzegania w obecności fachowca, jest najlepszym rozwiązaniem. Doradca w Seat salon ułatwi skonfigurowanie modelu i podpowie optymalne wersje wyposażenia.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo na drodze rzecz święta. Producenci stawiają je na najwyższym poziomie. Nie dziwią już poduszki i kurtyny powietrzne, systemy przypominające o zapinaniu pasów, czy systemy bezpieczeństwa (kontroli trakcji, stabilizator toru jazdy, kontrolujący ciśnienie w oponach czy zapobiegający blokowaniu kół w czasie hamowania). Są też jednak systemy ratujące czasem życie np. rozpoznając zmęczenie kierowcy czy przypominający o zapięciu pasów w drugim czy trzecim rzędzie siedzeń. Warto zapytać o nie doradcę w salonie Seat.

Systemy wspomagające kierowcę

Tu wybór jest naprawdę duży. Przeglądając propozycję w konfiguratorze część nazw nic nie mówi. Pakiety wspomagania jazdy można poszerzać i dopasowywać do swoich oczekiwań. Tu również z pomocą przyjdzie salon Seata. Czujniki parkowania, kamera cofania, asystent jazdy, aktywny tempomat. Dla spędzających czas w korkach z pewnością Asystent jazdy w korku, który pomoże utrzymywać bezpieczną odległość przy ciągłym ruszaniu i hamowaniu.

Komfort

Komfort to dla jednych skórzane fotele, dla innych łatwość prowadzenia w długiej trasie. Salon Seat jest przygotowany na każde wymagania. Automatyczna klimatyzacja dwu, a może trzy strefowa. Czujniki deszczu, zmierzchu i doświetlanie drogi przy skrętach. Podgrzewane fotele i płyn w spryskiwaczach i automatycznie rozmrażająca się przednia szyba. Dla Pań poszukujących kluczyków w dużych torebkach idealnie sprawdzi się też system bez kluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu.