Dlaczego klimatyzacja w samochodach jest ważna?

Nowoczesne samochody, w tym modele SEATA ostatnich 5 lat maja zamontowaną klimatyzację. Jeśli zależy nam, aby nasze auto miało stale sprawnie działającą klimatyzację musimy o nią zadbać tak, jak o każdy inny element w samochodzie. Klimatyzację należy, czyścić, przeglądać, używać zgodnie z przeznaczeniem i w odpowiedni sposób.

O tym jak ważne są to czynności, które wcale nie zabierają dużo czasu, a przyczyniają się do sporych oszczędności wiedzą pracownicy autoryzowanych serwisów SEATA. W okresie jesienno – zimowym do serwisu ASO SEATA niemal każdego dnia zjawiają się osoby uskarżające się na nadmierne parowanie szyb w aucie. Źle funkcjonująca klimatyzacja to w tym przypadku główny podejrzany problemu z wilgocią w aucie. Zapchany filtr przeciwpyłowy w układzie klimatyzacji nie zapewni krążenia powietrza między autem a otoczeniem, a jedynie będzie je ”mieszał w środku”.

Jaką funkcję pełni klimatyzacja w samochodzie?

Zadaniem klimatyzacji jest nie tyle dążenie do wyrównania temperatury powietrza między wnętrzem auta o otoczeniem, co utrzymanie komfortowej temperatury w samochodzie w trakcie korzystania z niego, nie zależnie od temperatury otoczenia. Czyli po prostu wydajne chłodzenie. Dzięki sprawnie działającej klimatyzacji w naszym SEACIE możemy cieszyć się temperaturą, dajmy na to 21 oC w trakcie letnich upałów. Klimatyzacja wbrew powszechnie panującej opinii jest potrzebna również zimą, do utrzymywania odpowiedniego poziomu wilgoci w aucie.

Układ klimatyzacji wraz z układem ogrzewania zimą, przyczynia się do szybszego usuwania nadmiaru wilgoci z samochodu, osusza kabinę, jak również poprawia jakość znajdującego się wewnątrz pojazdu powietrza. Dzięki jednoczesnemu użyciu tych wspomnianych dwóch układów, odparowanie szyb będzie niemalże natychmiastowe, a co ważniejsze woda z szyb nie ulotni się, a „zostanie wypchnięta” na zewnątrz.

Jak dba serwis ASO SEAT o klimatyzację w naszych autach?

Autoryzowane serwisy SEATA są przygotowane:

  • do profesjonalnego czyszczenia układu klimatyzacji,
  • określenia sprawności, wydajności i szczelności układu,
  • mają możliwość właściwego uzupełnienia czynnika chłodzącego.

Bez profesjonalnego wyposażenia warsztatu w nowoczesny sprzęt nie jesteśmy w stanie przeprowadzić poprawnie przeglądu klimatyzacji.

Autoryzowanemu serwisowi SEATA możesz zaufać

Większość mechaników ogranicza się bowiem do wymiany jedynie filtrów w aucie, gdzie w punkcie ASO SEATA to jedynie kropla w morzu czynności, jakie technicy SEATA wykonują podczas serwisu i przeglądu układu klimatyzacji. Celem zapewnienia niezawodnego działania klimatyzacji w aucie dobrze jest zgłaszać się do autoryzowanego serwisu SEATA raz w roku, średnio, co 10 000km. W trakcie takiego przeglądu okresowego zbadane zostaną wszystkie elementy układu, wymieniony zostanie filtr kabinowy (przeciwpyłowy) cała klimatyzacja zostanie oczyszczona i zdezynfekowana, zapewniając nam komfort jazdy, zdrowe powietrze przez następny okres użytkowania.