Co ułatwia parkowanie?

Parkowanie to proces, który sprawia czasami problemy przede wszystkim ze względu na coraz mniejszą przestrzeń w miastach, która sprawia, że trudno znaleźć wolne miejsce. Dodatkowymi czynnikami utrudniającymi parkowanie jest zmrok, deszcz, śnieg, a także mgła i zmęczenie kierowcy. Właśnie dlatego warto zainwestować w samochód z oferty Seata, który posiada wiele ułatwień parkowania.

Kamery pomocne przy parkowaniu

Pierwszą funkcją, która w znacznym stopniu ułatwia parkowania jest kamera cofania (dostępna na przykład w Seacie Leonie). Dzięki kamerze można zobaczyć co jest z tyłu pojazdu, a także ocenić odległość. Kolejnym ważnym elementem są czujniki parkowania, które umożliwiają swobodne poruszanie się autem we wszystkie strony, bez lęku, że w coś się uderzy.

Asystent Parkowania

Seat Arona posiada asystenta parkowania, który sprawia, że nawet parkowanie w ciasnym lub mało dostępnym miejscu, stanie się bardzo proste. To, co z tyłu jest tak samo widoczne jak elementy z przodu pojazdu, dzięki kamerom, a asystent parkowania daje pewność i bezpieczeństwo. Asystent parkowania pomaga zarówno w prostopadłym, jak i równoległym umiejscowieniu auta. A dodatkowo, obraz z tylnej kamery jest wyświetlany na kokpicie zamontowanym przed kierowcą.

Automatyczne hamowanie

Podczas cofania może zdarzyć się tak, że natrafimy na coś, czego nie widzimy w lusterku. A raczej… tak mogło się zdarzyć, ponieważ w samochodach z rodziny Seata znajduje się funkcja automatycznego hamowania podczas cofania, gdy system rozpozna pojazd niewidoczny dla kierowcy. Teraz nawet w przypadku dużego SUVa możesz z łatwością zaparkować i nie obawiać się uderzenia lub uszkodzenia samochodu.


Wysoka pozycja w aucie

W przypadku samochodów takich jak SUVy i Kombi kierowca może mieć wyższą pozycję w samochodzie, dzięki czemu dużo lepiej widzi wszystko obok siebie. Taka funkcja także ułatwia parkowanie i sprawia, że jazda jest bardziej komfortowa.