Cupra – nowa, sportowa marka Seata

Cupra do tej pory była oznaczeniem sportowych i najdroższych modeli hiszpańskiej marki, np. Seat Leon Cupra. Teraz jednak ma być osobną marką – skąd pomysł na nowy brand?

Wydzielenie Cupry od Seata 

Na niektórych rynkach, między innymi Niemieckim, Cupra ma bardzo duży udział w sprzedaży Seata, który sięga od 10 do 15%. Stworzenie nowej marki pozwala na zyskanie nowych klientów, którzy nie sięgnęliby po Seata, gdyż nie kojarzyłby się im z firmą produkującą sportowe samochody. 

Nowy Seat Leon Cupra – takie samochody ma oferować marka Cupra

Cupra ma oferować najdroższe i najmocniejsze modele Seata. Przykładem takiego samochodu może by Nowy Seat Leon Cupra. To zaopatrzone w inteligentną technologię auto, które jest zaawansowane pod każdym względem. Posiada silnik o mocy 300 KM oraz napęd na cztery koła 4Drive. Cechuje się również luksusowym designem, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Jakie inne modele zaoferuje Cupra poza nowoczesnym Seat Leon?

Cupra ma zaoferować klientom takie modele jak: Ateki, Ibiza, Arona czy wspomniany Seat Leon. W planach znajdują się również projekty SUV-ów, które miałyby być odpowiednikiem Seata Tarraco. Producent nie obiecuje jednak, że każdy model Seata doczeka się swojej „ulepszonej” wersji, nie ma na przykład takich planów co do Seata Mii. Cupry można już kupić w niektórych salonach Seata. 

Dla kogo są takie samochody jak nowy Seat Leon?

Samochody marki Cupra mają być kompromisem pomiędzy zwykłymi modelami a modelami premium. Jest przeznaczona dla młodszych klientów, którzy nie lubią skojarzeń z nowobogackim stylem życia. Takie samochody jak nowy Seat Leon są przeznaczone dla osób, które samochodów używają głównie w mieście, chociaż samochód służy im również do wypraw poza miasto. Chcą być widoczni jako nowocześni i stylowi, ale dbają również o swoje bezpieczeństwo i nie są już brawurowymi kierowcami. Takie właśnie osoby mogą się rozglądać za modelem auta, jakim jest Seat Leon – z pewnością nie będą nim zawiedzione.