Czujnik deszczu – komfort jazdy w każdą pogodę

Brzydka pogoda potrafi zaskoczyć niejednego kierowcę. Przypadek ten jest szczególnie nieprzyjemny w sytuacjach, gdy wieczorem poruszamy się po pozamiejskich drogach. Widoczność jest wówczas mocno ograniczona, zaś gęsty deszcz zalewający szyby tylko ją pogarsza. Aby móc zredukować ilość nieszczęśliwych wypadków, do których często dochodzi w taką pogodę, producenci samochodów opracowali nowatorskie rozwiązanie, jakim jest czujnik deszczu.

Kwestii takich sensorów nie bagatelizuje także SEAT, którego salon oferuje nam szeroką gamę nowoczesnych samochodów. Od stylowego crossovera Arona, po wyrafinowanego hatchbacka Leona, każdy z modeli tego rocznika oferuje nam czujniki z najwyższej półki.

Jak działają czujniki deszczu?

Sensory montuje się wewnątrz samochodu, w okolicach lusterka środkowego. Czujnik jest także podłączony do mikroprocesora, który odpowiada za sterowanie wycieraczkami, uruchamianymi przez sensor. Są one włączane automatycznie w momencie, gdy na szybie wykryte zostaną krople deszczu. Czas reakcji jest niezwykle krótki, wynosząc zaledwie ułamek sekundy, zaś nawet najmniejsze ilości wody sprawią, że system zacznie reagować.

Za prawidłową pracę czujników odpowiadają diody LED oraz podczerwień. Emitując światło podczerwone w stronę szyby, system jest w stanie rozpoznać, czy pewna część światła została pochłonięta przez krople. Jeśli do diody odbiorczej skierowana zostanie zatem mniejsza ilość światła, niż podczas emisji, czujnik uruchamia wycieraczki, dostosowując szybkość ich pracy do intensywności opadów.

Jakie czujniki oferują samochody, dostępne w salonie SEAT?

W najnowszych samochodach z salonu SEATa znajdziemy szereg najnowocześniejszych rozwiązań. Tyczy się to także samych czujników deszczu, które, oprócz kontrolowania wycieraczek, dostosowują także jasność przednich świateł samochodu. Jest to możliwe dzięki nowatorskiemu, zintegrowanemu czujnikowi światła, który sam rozpozna, że widoczność na drodze uległa znacznemu pogorszeniu. Dzięki temu, nawet nagła, wieczorna burza nie przeszkodzi nam w wygodnej jeździe.

Najnowocześniejsze rozwiązania w salonie SEATa!

Salon SEAT oferuje także Państwu możliwość doboru własnych elementów wyposażenia samochodu. Służy do tego specjalny konfigurator, dzięki któremu sami zadecydujemy, jakie funkcje będzie oferować kupowany przez nas pojazd. Zapewniamy także profesjonalne doradztwo ze strony naszych doświadczonych specjalistów, którzy dokładnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą w znalezieniu idealnego samochodu. W salonach SEAT, wygoda i mnogość opcji zaczynają się już na etapie zakupu!