Czym kierować się w trakcie wyboru skrzyni do auta?

Istnieją dwa typy kierowców: fani manualnych oraz miłośnicy automatycznych skrzyni biegów. Panujący między nimi spór zdaje się toczyć od początków motoryzacji. Ma on wydźwięk ogólnoświatowy, gdyż na przykład kierujący w Europie darzą większym zaufaniem ręczne przekładnie, natomiast mieszkańcy Stanów Zjednoczonych chętniej wybierają ten drugi, praktycznie bezinwazyjny wariant. By nieco przybliżyć ogólne zagadnienia tematu, dobrze posłużyć się przykładem. Najlepiej marką o szerokim zasięgu, znaną na całym globie i produkującą jedne z najlepszych pojazdów. A taką bez wątpienia jest SEAT.

SEAT, czyli hiszpański potentat słynący z niezawodnych rozwiązań

SEAT od zawsze przykładał szczególną wagę do swoich aut. Dzięki temu istnieje na rynku od 1950 roku, a to budzi szacunek. Klucz do sukcesu przedsiębiorstwa z Półwyspu Iberyjskiego tkwi w rzetelnym i solidnym podejściu do każdego, nawet najtańszego modelu. Również, a może przede wszystkim w kontekście podzespołów. SEAT uchodzi dziś za firmę mogącą poszczycić się idealnie zestrojonymi komponentami, co w konsekwencji zapobiega różnego rodzaju awariom. Oczywiście obowiązkiem jest wykonywanie okresowych przeglądów. Bez nich nawet najlepiej zachowany egzemplarz nie przejedzie takiej ilości kilometrów, jakiej życzy sobie właściciel.

SEAT i skrzynia manualna

Zwolennicy tradycyjnych skrzyń podkreślają, że charakteryzują się one większą trwałością. Wynika to z prostej budowy, co w przypadku usterki wiąże się z większą dostępnością części. SEAT stawia na pięciostopniowe i sześciostopniowe manuale. Wypróbowana przez lata konstrukcja daje większą kontrolę nad silnikiem, co doceniają zwłaszcza osoby lubiące duże obroty. Przy rozważnej jeździe można z kolei nieco zaoszczędzić na paliwie, a to solidny argument dla osób zwracających uwagę na niskie koszty eksploatacji.

Wygodna przekładnia automatyczna – SEAT wie, jak spełnić oczekiwania klientów

Automatyczna sześciostopniowa lub siedmiostopniowa przekładnia DSG, spełniająca normy emisji spalin EURO 6 oraz współpracująca z systemem START & STOP, to niezwykle wygodny wariant. Sympatycy takiego mechanizmu podkreślają bezawaryjną pracę, brak sprzęgła oraz niewątpliwą przyjemność, wynikającą z braku ciągłego operowania wajchą umieszczoną między siedzeniami kierowcy i pasażera. SEAT stawia na nowoczesność, dlatego, jeśli uważasz, że samochód z takim napędem jest dla ciebie idealny, bezzwłocznie udaj się do najbliższego salonu hiszpańskiej marki.