Czym się kierować przy wyborze silnika do swojego auta

Samochód dopasowany do Twoich potrzeb – znajdź najlepszy silnik!

Kupując nowy samochód np. marki SEAT, należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które będą rzutować na komfort jazdy, bezpieczeństwo, koszty serwisowania i eksploatacji. Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na pracę całego pojazdu jest silnik. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania silnika? Sprawdź nasze rady i znajdź model odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Idealny samochód na długie trasy

Samochód często towarzyszy Ci podczas długich wycieczek? A może prowadzisz swoją działalność, co wymusza na Tobie spędzanie codziennie wielu godzin za kierownicą? Kierowcom „długodystansowym” szczególnie polecane są silniki Diesla. Tego typu silniki znacznie mniej palą niż modele benzynowe, a dodatkowo wysoki moment obrotowy zapewnia maksymalną elastyczność jazdy. Mocne diesle nie mają dla siebie konkurencji podczas wjeżdżania pod górę oraz pracy pod dużym obciążeniem. Wybierając samochód napędzany olejem, w długich trasach (powyżej 30 km) możesz wydać 25% mniej, niż użytkując w ten sam sposób samochód z silnikiem benzynowym. 

Ekonomiczna jazda w mieście

Twoja codzienna jazda samochodem ogranicza się do zrobienia zakupów, odwiezienia dziecka do szkoły i dojechania do biura znajdującego się kilka ulic dalej? Osobom pokonującym codziennie nie więcej niż 15 km polecane są pojazdy z silnikiem benzynowym. Przeciętny Kowalski szukający ekonomicznego, nieawaryjnego i nieskomplikowanego pojazdu do jazdy na wysokich obrotach miejskimi ulicami jest głównym użytkownikiem samochodów napędzanych benzyną.  

Samochód przyszłości 

Coraz mocniej swoją obecność na rynku zaznaczają samochody zasilane elektrycznie. Jeśli przykładasz dużą wagę do ekologii, chcesz jeździć innowacyjnym wozem o niskich kosztach eksploatacji, warto przyjrzeć się bliżej modelom elektrycznym. Tego typu samochody szczególnie przypadną do gustu osobom poruszającym się po mieście. Podczas długich tras problemem może okazać się ograniczona dostępność stacji, gdzie można naładować akumulator.