Najpopularniejsze zabezpieczenia przed kradzieżą

Chociaż ilość kradzieży samochodów w Polsce zmniejszyła się zauważalnie, porównując obecne statystyki z tymi sprzed kilku lat, bezpieczeństwo dalej jest istotne.

Nowoczesne samochody w szczególności padają łatwym łupem złodziei, wykorzystujących nadmierny spokój właściciela. Zanim udamy się więc do lokalnego salonu SEATa w celu zakupienia nowej Ibizy tudzież Leona, dobrze jest już zawczasu pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć nowy nabytek przed kradzieżą.

Jak przechytrzyć złodzieja?

Jedną z podstawowych form ochrony są alarmy samochodowe z funkcją immobilisera. Blokują one szybki zapłon samochodu, zaś zamontowane w nich czujniki wykryją zmianę kąta nachylenia, gdy złodziej spróbuje posłużyć się lawetą. Wówczas to urządzenie wysyła nam wiadomość SMS, powiadamiającej o kradzieży.

Kolejną bardzo popularną opcją są blokady wewnętrzne skrzyni biegów. Montuje się je wewnątrz obudowy tunelu centralnego. W przeciwieństwie do starych blokad zewnętrznych, nowe zabezpieczenia z łatwością blokujemy i ściągamy za pomocą klucza. Co więcej, na rynku bez problemu znajdziemy blokady zarówno dla skrzyń manualnych, jak i automatów. Informacje na temat kompatybilności blokad z modelem samochodu możemy uzyskać w salonie SEAT.

Niezwykle skuteczne są także blokady kolumny kierowniczej, zastępujące klasyczne laski na kierownicę. Blokadę tego typu montujemy pod deską rozdzielczą, na ogół pod regulacją położenia kierownicy. Całość blokujemy za pomocą załączonego klucza. Ogromnym atutem blokad kolumny w porównaniu z laskami jest to, że uniemożliwiają one rozwiercenie zabezpieczenia. Złodziej nie będzie też w stanie wyłamać blokady.

Wyjeżdżając z salonu SEATa, nie zapominaj o zdrowym rozsądku!

Zabezpieczenia różnego rodzaju pomogą nam skutecznie odstraszyć złodzieja i zniechęcić go do odjechania naszym autem. Nie powinniśmy jednak bagatelizować także i samego zdrowego rozsądku. Trzymając samochód przed domem, zadbamy o to, aby okna i drzwi, zarówno samego auta, ja i naszego domu, były zamknięte. Nierzadkim przypadkiem jest bowiem sytuacja, w której złodziej może spróbować zakraść się do domu i ukraść z niego kluczyki, gdy domownicy śpią lub przebywają w salonie pod wieczór.

Zwiększ funkcjonalność wymarzonego samochodu w salonie SEAT!

Za pomocą specjalnego konfiguratora, klient jest w stanie zaprojektować swój idealny model samochodu, wybierając spośród wielu dostępnych funkcji. Jeśli interesują Cię szczegóły, dotyczące najnowszych modeli marki SEAT, salon odpowie na wszystkie Twoje pytania, ułatwiając dobór samochodu idealnego!