Dlaczego nowe auto tak szybko traci na wartości?

Nowe auta praktycznie po roku użytkowana są w stanie stracić kilkanaście procent ze swojej ceny. Jest to kwestia wciąż nie do końca zrozumiała, przez właścicieli samochodów. Niektórzy znawcy rynku twierdzą nawet, że auto już po opuszczeniu salonu traci 10% ze swej wartości. Dlaczego tak się dzieje?

Na czym auto traci najwięcej?

Wiele osób decydując się na zakup nowego auta, nie bierze pod uwagę faktu, jak szybko może ono stracić swą wartość. Autoryzowany salon Seat ma w swej ofercie zupełnie nowe auta, które już po kilku dniach od wyjazdu z salonu nie są warte ceny wyjściowej. Dopiero kiedy właściciel decyzuje się na sprzedaż auta doznaje dużego zaskoczenia. Im droższy samochód, tym większe straty z każdym kolejnym dniem użytkowania. Zależy to jednak od wielu czynników rynkowych, w tym od modelu samochodu, marki, jego popularności i ilości przejechanych kilometrów. Pod uwagę brany jest także rodzaj wyposażenia, silnik, gwarancja i pakiet serwisowy. Dlatego też mniej stracimy na samochodzie popularnej marki, z dobrym wyposażeniem i niewielkim przebiegiem, niż na niszowej marce.

Czy w ogóle warto kupować nowe auto?

Autoryzowany dealer Seat, gdzie można kupić zarówno nowe samochody, jak i kilkuletnie używane, które znajdują się z komisie obok, to dobre miejsce, aby sprawdzić różnice pomiędzy kilkuletnim autem a tym nowym. Wielu ekspertów twierdzić, że dużo korzystniejszy jest zakup właśnie takiego kilkuletniego auta, w dobrym stanie niż całkiem nowego. Powodem jest przede wszystkim spora oszczędność pieniędzy, a także mniejsze generalne straty na poziomie nowego samochodu. Warto zwrócić uwagę na to, że używany samochód, po 4 latach eksploatacji nie różni się niczym od tego samego modelu sprzed 4 lat, który wciąż znaleźć można w salonie. Różnica widoczna jest wyłącznie na poziomie ceny i to właśnie ona jest z reguły decydująca. Dlatego warto zwrócić się do dealerów z autoryzowanego salony Seata i uzyskać wsparcie w podjęciu dobrej decyzji.