O Kampinoskim Parku Narodowym

Kampinoski Park Narodowy został utworzony 16 I 1959 r. Położony jest na Nizinie Środkowomazowieckiej, między lewym brzegiem Wisły a Bzurą, tuż przy rogatkach Warszawy. Powierzchnia parku wynosi 38 544,33 hektarów
W jego granicach znajdują się rozległe obszary Puszczy Kampinoskiej, tworzące wyraźnie wyodrębniony układ przyrodniczy składający się z dwóch ułożonych równoleżnikowo pasów wydmowych oraz leżących między nimi dwóch pasów bagiennych.
Występuje tutaj ponad 50 zbiorowisk roślinnych, 70 gatunków krzewów i 66 gatunków drzew. Najwięcej powierzchni zajmuje sosna. Lasy to ponad 73% powierzchni parku.

Na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego dozwolone jest poruszanie się pieszo, rowerem, na nartach biegowych oraz konno.

 

Dojazd do parku – najlepiej Seatem Tarraco

Jak najlepiej dojechać do Kampinoskiego Parku Narodowego? Oczywiście samochodem? A jakim? Najlepiej dobrym, takim jak Seat Tarraco. Seat Tarraco to siedmioosobowy SUV dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Duży, wygodny i ergonomiczny, wyposażony w nowoczesne technologie multimedialne oraz asystentów prowadzenia zaprowadzi Państwa bezpiecznie prosto do celu. Wspomniani asystenci pomogą kierowcy utrzymać swój pas ruchu, wyhamować przed przeszkodą w mieście, ostrzegą przed pieszymi i rowerzystami oraz wezwą pomoc w razie wypadku.

Seat Tarraco ma funkcjonalne wnętrze – jest w nim dużo miejsca dla pasażerów, a także bardzo przydatne pojemniki, uchwyty i schowki. W drugim rzędzie siedzeń jest wystarczająco dużo miejsca na nogi nawet dla osób powyżej 1,80 m wzrostu. Jest też wystarczająco dużo miejsca na głowy. Dzięki dobrze ustawionemu, dopracowanemu układowi kierowniczemu i dobremu podwoziu ten duży SUV wydaje się dużo mniejszym autem, niż jest w rzeczywistości.

 

Nowy Seat Tarraco

Nowy Seat Tarraco zbiera pochwały użytkowników jako auto zapewniające dobre prowadzenie, wysoki poziom bezpieczeństwa, dobrą funkcjonalność kabiny oraz multimedia o zaawansowanych możliwościach.