Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy jest jedną z pierwszych kwestii, na których chcą skupić się kierowcy, którzy założyli już rodzinę. Na szczęście, potrzeby rodziców korzystających z aut na co dzień nie są obce także i samym producentom, którzy coraz częściej udostępniają szeroki wachlarz opcji, gwarantujących bezpieczeństwo małych pasażerów. Należy do nich także SEAT, którego nowe modele, począwszy od tradycyjnego SEATa Ibizy a kończąc na najnowszym Tarraco, również oferują nam zaawansowane systemy oraz akcesoria samochodowe. Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób hiszpańska marka dba o swoich najmłodszych użytkowników.

SEAT Ibiza – wygoda i bezpieczeństwo w przystępnej cenie

Nowy SEAT Ibiza to ogromny krok w przód, jeszcze bardziej usprawniający i tak już wysoki komfort, oferowany przez jego poprzednika. Nowe funkcje służą zresztą nie tylko samemu kierowcy – jazdę najnowszą Ibizą pokochają także najmłodsi. Ponieważ dzieci mają różne preferencje, jeśli o walkę z nudą chodzi, rodzice z pewnością docenią możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych. Dzięki temu, z łatwością puścimy maluchowi jego ulubioną muzykę tudzież bajkę.

Najnowsza Ibiza to także inteligentny system poduszek powietrznych, chroniących dziecko podczas ewentualnej stłuczki. Samochód został też wyposażony w systemy zapobiegające poślizgom, a także monitorujące nasze zmęczenie oraz uruchamiające hamulce awaryjne.

SEAT Leon – potężny obrońca pasażerów

Równie popularny pośród rodziców jest także nowy SEAT Leon. Samochód ten jest w stanie monitorować na bieżąco odległość do innych aut, zapobiegając tym samym zderzeniom. Znajdziemy tu też automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych, asystenta świateł oraz asystenta pasa ruchu. Ponadto, Leon oferuje nam praktycznie wszystkie udogodnienia, obecne w nowej Ibizie. Jeśli interesuje nas zatem bezpieczny samochód z wyższej półki, model ten z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Inteligentne systemy to nie wszystko!

Bez względu na to, czy naszym preferowanym samochodem rodzinnym okaże się być SEAT Leon, Ibiza tudzież Tarraco, nie wolno jest nam zapominać o najważniejszych zasadach. Według prawa polskiego, dzieci, których wysokość nie przekroczyła jeszcze 150 cm, mają obowiązek jazdy w certyfikowanym foteliku, najlepiej na tylnym siedzeniu. Zapinajmy pasy, aby dawać naszym pociechom dobry przykład. Prawidłowe zachowanie podczas jazdy z dzieckiem, wraz z nowymi technologiami SEATa, sprawią, że nasz maluch pokocha każdą przejażdżkę!