Dynamiczna linia nadwozia hatchback

Poszukując dynamicznego samochodu osobowego, o nowoczesnej formie i dobrych osiągach, uwagę przyciągają hatchbacki. Niewielkie miejskie auta zachwycają wyglądem i świetnie sprawdzają się na zatłoczonych ulicach i parkingach miejskich aglomeracji.

Hatchbacki to kompaktowe auta, o spójnej bryle, gdzie bagażnik jest przedłużeniem kabiny pasażerskiej, a nie jak w przypadku sedanów- osobną bryłą. Charakterystycznie zamontowana, prawie pod kątem prostym tylna szyba, ułatwia widoczność i tym samym zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Otwierana do góry klapa bagażnika razem z szybą umożliwia łatwy dostęp do przestrzeni bagażowej.

Nowy Seat Leon typu hatchback

Hiszpańska marka samochodów, tworzona przez konstruktorów i projektantów, którzy na co dzień poruszają się po tętniących życiem, tłocznych ulicach jest odpowiedzią dla osób poszukujących samochodu z temperamentem. Seat Leon, oprócz ciekawej formy, modnej stylistyki oferuje również szeroki wybór wyposażenia. Pozwala skonfigurować samochód tak, by nowy Seat Leon odzwierciedlał potrzeby kierowcy i wyróżniał na drogach, nie tylko polskich, ale i europejskich.

Hybryda sedana z hatchbackiem?

Nie mogąc się zdecydować między klasycznym sedanem, a nowoczesnym hatchbackiem można wybrać rozwiązanie środka. Rynek motoryzacyjny przygotował gotową odpowiedź, dla niezdecydowanych i proponuje hybrydowe połączenie obu modeli nadwozi w tzw. liftback. Auta tego typu mają charakterystyczny kształt sedana, z dużym, pojemnym bagażnikiem, a jednocześnie ułatwiony do niego dostęp dzięki pokrywie podnoszonej razem z szybą jak w przypadku hatchbacka. Można, zatem włożyć i przewieźć większe i wyższe przedmioty, bez kombinacji „jak to włożyć?”

Liftback zamiast sedana?

Elegancja liftbacków wiąże się również z wydłużeniem tylnej szyby. Tworzy ona smukłą linię, sprawiając wrażenie przedłużenia auta, które wyglądem jest bliższe do ekskluzywnej limuzyny, niż do samochodu kompaktowego. Statystyki sprzedażowe pokazują, że modele typu liftback, zyskują coraz większą popularność, a nawet wypierają wersję sedan.