Dziwne dźwięki w zawieszeniu – wizyta u mechanika

Po jakimś czasie eksploatacji auta w zawieszeniu mogą pojawić się luzy, które podczas jazdy będą sygnalizowane podejrzanym stukotem – nie należy wtedy robić głośniej radia, żeby oddalić od siebie wizję naprawy samochodu, ale udać się do mechanika, zwłaszcza jeśli konstrukcja auta pozostaje dla nas tajemnicą.

Niektóre z aut, np. SEAT, działają przez długi czas bezawaryjnie i próżno nasłuchiwać (nawet po dużej liczbie przejechanych kilometrów) niepokojących stuków i puków.

WSZYSTKO W RĘKACH FACHOWCÓW, CZYLI AUTORYZOWANY SERWIS SEAT

Jeśli zdarzy się, że zawieszenie wydaje dziwne dźwięki, warto udać się autoryzowanego serwisu, który zdiagnozuje auto i naprawi usterkę, używając oryginalnych części (trwałość zamienników jest kwestią dyskusyjną). Autoryzowany serwis SEAT z dużą uwagą i fachowością przyjrzy się niepokojącym nas objawom i w krótkim czasie doprowadzi auto do należytego porządku. Sprawcami dziwnego stukania mogą być m.in.: łożysko koła, amortyzatory, wahacz, tuleje i sworznie oraz… wiele innych elementów. Żeby nie strzelać na ślepo, należy odwiedzić autoryzowany serwisu SEAT – tam bez wątpienia zostanie ustalona konkretna przyczyna dziwnych dźwięków.

ASO SEAT – BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ

Dużą pokusą (ze względu na oszczędności) jest regeneracja niedomagających części zawieszenia. Niestety nie wszystkie elementy da się zregenerować w ten sposób, żeby działały znów perfekcyjnie. Dla specjalistów ASO SEAT najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas prowadzenia auta, dlatego warto zaufać ich diagnozom. Łożyska czy sworznie trzeba zastąpić nowymi elementami – nie warto oszczędzać na tych elementach. W ASO SEAT każda głębsza ingerencja w zawieszenie auta jest zakończona dogłębną kontrolą auta.

AUTORYZOWANY SERWIS SEAT – SIŁA DOŚWIADCZENIA

Mimo iż auta marki SEAT są autami mało awaryjnymi, to jeśli już dany samochód trafi do autoryzowanego serwisu SEAT-a, to możemy mieć pewność, że zostanie on zdiagnozowany bezbłędnie. Będą wzięte pod uwagę wszelkie czynniki mogące mieć wpływ na daną usterkę. Czas naprawy auta (dzięki fachowemu podejściu) też będzie skrócony do minimum.