Kręgi Kamienne, czyli polskie Stonehenge

Kręgi kamienne na Pomorzu są znane wielu turystom. Niektórzy uważają je za miejsce mocy, dla innych jest to tylko pamiątka po przebywających tu niegdyś Gotach. Jak jest w rzeczywistości? Przekonajcie się sami.

Kręgi kamienne – relikt przeszłości, czy tajemne miejsce mocy?

Rezerwat przyrody Kręgi Kamienne znajduje się w południowej części województwa pomorskiego, w Borach Tucholskich, niedaleko wsi Odry. Jest to leśny kompleks, na którego terenie znajdują się kamienne kręgi i kurhany. Badania wskazują, że jest to cmentarzysko plemienia Gotów, zamieszkujących tu w początkach naszej ery. Dopełnieniem tego wyjątkowego miejsca jest przyroda: dominują tu wrzosowiska, bory sosnowe oraz unikatowe na tym obszarze porosty. Ich żółte lub szarawe rozetki niemal całkowicie porastają wiele głazów. Występuje tu około 85 gatunków. Rezerwat leży też w obszarze specjalnej ochrony ptaków.

Niektórzy twierdzą, że kręgi kamienne wytwarzają swoiste pole energetyczne, które wpływa na ciało człowieka i jest w stanie poprawić jego stan fizyczny i psychiczny. Nawet naukowcom trudno jednoznacznie określić ich rolę. Uważają je za swoiste gockie nagrobki lub za miejsca zebrań starszych plemienia, którzy podczas narad wsłuchiwali się w energię zmarłych przodków, by podejmować właściwe decyzje.

Wyprawa do Kręgów kamiennych

Rezerwat leży na turystycznym Szlaku Kamiennych Kręgów, gdyż nie jest to jedyne miejsce, które można by nazwać polskim Stonehenge. Kręgi kamienne występują bowiem ma terenie całej Szwajcarii Kaszubskiej. Najbardziej znane to oczywiście te w Odrach, Węsiorach i Leśnej. W Trątkownicy jest jednak mało znany krąg nazwany „Kamiennym Weselem”.

Podróż tym szlakiem może zapewnić wiele ekscytujących wrażeń.

Z autoryzowanego salonu do miejsca mocy

Autoryzowany salon i autoryzowany dealer seat znajdują się niedaleko. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup samochodu, pierwszą wycieczkę może odbyć właśnie Szlakiem Kamiennych Kręgów. Nie dość, że sprawdzi komfort i nowoczesną technologię seata, to przy okazji odwiedzi jedno z miejsc mocy w Polsce. Nieważne, czy tylko zwiedzi gockie kurhany, czy też skorzysta z uzdrawiającego pola energii. Ważne, że zobaczy jedno z tych miejsc w Polsce, które są warte uwagi.