Fotele sportowe – czy warto?

Wielu kierowców, szczególnie amatorów szybkiej jazdy, darzy fotele sportowe ogromną sympatią. Nie sposób jest się temu zresztą dziwić – taki niestandardowy element wyposażenia auta nadaje mu nowego, bardziej agresywnego charakteru, nie wspominając też o dodatkowych zaletach, mających pozytywny wpływ na komfort jazdy. Zanim jednak zaczniemy myśleć nad wymianą standardowych siedzeń w naszym nowym Seacie Arona, warto jest poznać wpierw ogólną charakterystykę tego rozwiązania.

Aby nasz nowy SEAT Arona był dynamiczniejszy…

Crossovery to samochody, cenione generalnie za swoją wszechstronność. Mamy tu bowiem do czynienia z wozem terenowym, przystosowanym jednocześnie do wygodnej jazdy po wąskich, miejskich drogach. Nic zatem dziwnego, że SEAT Arona to samochód, w którym często montowane są właśnie fotele sportowe. Ich wsporniki, umieszczane w górnej części foteli, usztywniają kark kierowcy, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie podczas ewentualnego wypadku. Fotele sportowe posiadają też charakterystyczne poduszki boczne, które sztywno trzymają nas pośrodku fotela, gdy wchodzimy w zakręt. Nie bez znaczenia jest także ich głębokość – pozwala ona na lepsze wyczucie pracy samochodu, co pozytywnie wpływa na precyzję jazdy.

Montaż foteli sportowych w Seacie Ateca i innych modelach

Nowy SEAT Ateca to kolejny popularny model tej marki, w którym często sięga się po fotele sportowe. Samochód ten odznacza się bowiem nie tylko najwyższym bezpieczeństwem, będącym swoistą domeną nowych modeli SEATa, ale także sportowymi wykończeniami. Sprawia to, że stanowi on świetny wybór dla amatorów szybszej, lecz wciąż rozsądnej, jazdy. Należy jednak pamiętać, że niestandardowe wyposażenie, szczególnie to wysokiej jakości, sporo kosztuje. Zwłaszcza, że oprócz fotela konieczny będzie też zakup i montaż specjalnego mocowania, umożliwiającego regulację jego położenia.

Sportowy SEAT Ateca tudzież Arona – opcja dla entuzjastów

Bez względu na to, czy mamy zamiar dokonać wymiany fotela w Seacie Ateca czy też Arona, musimy pamiętać, że fotele sportowe to opcja kierowana do największych pasjonatów szybkiej jazdy. Szelkowe pasy bezpieczeństwa ograniczają bowiem nasze ruchy, zaś boczne poduszki i wsporniki utrudniają wysiadanie z auta. Jeśli nie jesteśmy więc osobami, spędzającymi kilka godzin tygodniowo wyłącznie na szybkiej jeździe, zostańmy przy standardowym wyposażeniu. Unikniemy w ten sposób przepłacenia za akcesoria, które pogorszą nasze wrażenia z jazdy nowym autem. Foteli sportowych nigdy nie powinno się kupować dla samego ich wyglądu.