Gama samochodów SEAT – znajdź model idealny do Twoich potrzeb

Marka Seat to bez wątpienia jedna z młodszych europejskich marek samochodowych. Jednak jednocześnie ta, która odniosła ogromny sukces. Ciekawostką jest, że została ona stworzona na przełomie 1950 roku. Nosiła wtedy nazwę Sociedad Espanola de Automobiles de Turismo – wiemy już skąd pomysł na jej nazwę. Dodatkową informacją jest to, że początkowe lata Seata bardzo mocno zostały związane z koncerem Fiat. W obecnych czasach Seat zaliczany jest natomiast do niemieckiego koncernu Volkswagen.

Seat, czyli odrobina historii …

Przedstawiając delikatny rys historyczny tej marki warto jest ukazać, że to w czerwcu 1953 roku datuje się powstanie pierwszej fabryki Seata na terenie Barcelony. Natomiast w listopadzie na drogi wyjechały pierwsze pojazdy tego producenta. Przez następne trzydzieści lat ludzie byli świadkami powstawania zróżnicowanych modeli Seatów.

Seat leon, Seat arona, Seat Ateca, czyli przegląd najpopularniejszych modeli

Seat Leon cieszy się ogromnym wachlarzem dodatkowym opcji. Producent wskazuje, że może być on wyposażony między innymi w elektryczne sterowanie szyb oraz lusterek. Kolejnymi zaletami okazuje się być wielofunkcyjna kierownica oraz system ABS, jak i również klimatyzacja czy komputer pokładowy. Użytkownicy mogą wyposażyć się także w radioodtwarzacz oraz reflektory ksenonowe. Na szczególną uwagę zasługuje także Seat Arona. Wspomniany pojazd został oficjalnie przedstawiony w czasie targów motoryzacyjnych na przełomie 2017 roku we Frankfurcie. Wielu jego zwolenników jest świadoma, że to właśnie on został zbudowany na bazie doskonale kojarzonej w tej marce płytce podłogowej VW MQB-A0. Wykorzystano ją również do budowy między innymi piątej generacji marki Seat Ibiza, jak i również szóstej Volkswagena Polo. Pamiętajmy, że nazwa Arona doskonale kontynuuje przyjętą tradycję marki na obszarze tworzenia zróżnicowanych nazw modeli zarówno od regionów czy Hiszpańskich miast, bowiem Arona jest to gmina oraz miasto na Teneryfie. Dokonując dalszego przeglądu czas przyszedł na Seat Ateca. Jego bogatsza wersja zawiera w sobie między innymi dwustrefową automatyczną klimatyzację, jak i również tempomat czy światła przeciwmgłowe. Szczególną uwagę przykuwa także asystent świateł drogowych, jak i również system Lane Assist oraz czujnik deszczu czy zmierzchu. Następnie wskazuje się na czujniki cofania, kolejno kamerę cofania, a także fotochromatyczne lusterko wsteczne. Ogromnym uznaniem cieszą się podgrzewane przednie fotele oraz spryskiwacze reflektorów połączone z podgrzewanymi dyszami.

Seat Tarraco, Seat Alhambra, Seat Ibiza … czym wyróżniają się te modele?

Patrząc na pierwszy trzeba obiektywnie stwierdzić, że Tarraco w żaden sposób nie jest pojazdem stworzonym jednak wizualnie od podstaw. Bowiem tak naprawdę to nowy kierunek stylistyczny ukazywanej marki. Wyróżnia się średnią wielkością. Można przyznać, że to bliźniaczz wersja Volkswagena Tiguana Allspace. Opinię to może podeprzeć tym, że odpowiednio obrazuje kształt nadwozia, ale również niezwykle zbliżone wizualnie drzwi czy także miejsce produkcji.

Kolejnym w naszym przeglądzie znalazł się Seat Alhambra – pojazd posiada zdecydowanie bardziej dynamiczny charakter w odniesieniu do swojego poprzednika, a także niezwykle szerokie nadwozie wyróżniające się muskularnymi proporcjami. Seat Alhambra został między innymi wyposażony w asystenta świateł drogowych. To właśnie on wykrywa pojazd, ten nadjeżdżający z przeciwka bądź w sposób automatyczny zmienia nasze światła drogowe na światła mijania. Ostatnim w naszym propozycjach jest Seat Ibiza. Pamiętajmy, że to właśnie Seat Ibiza uzyskał przede wszystkim wynik 5 gwiazdek w przeprowadzonych testach zderzeniowych. Zostały one poprowadzone poprzez niezależny instytut. Jest tutaj mowa o EuroNCAP. Należy podkreślić także, że przedstawiany pojazd został w szczególności pochwalony za niezwykle skuteczną ochronę. Wskazuje się tutaj na tak zwane newralgiczne części ciała, jak i również skuteczność działania dostępnego systemu awaryjnego hamowania