O rezerwacie przyrody Łososiowe Błota

Rezerwat przyrody Łosiowe Błota to torfowiskowy rezerwat przyrody położony na terenie gminy Stare Babice w województwie mazowieckim. Znajduje się w Lesie Bemowskim, w obrębie otuliny.

Rezerwat został utworzony w 1980 roku, w celu zachowania zbiorowisk roślinności torfowisk niskich, charakterystycznych kiedyś dla Kotliny Warszawskiej. Początkowo miał powierzchnię 30,67 hektarów, która w 2010 roku została skorygowana do 31,6389 hektarów.

Rezerwat przyrody Łosiowe Błota składa się z dwóch części – mniejszej i większej, i obejmuje najładniejsze torfowiska w obrębie lasu. Obie części rezerwatu oddalone są od siebie o 500 metrów, a rozdziela wojskowa stacja radarowa. Otulina wokół rezerwatu zajmuje powierzchnię 142,16 hektarów.

Na terenie rezerwatu przeważają tereny bagienne z domieszką 50-letniego lasu olszowego. Torfowiska tworzą układ mozaikowy z łąkami wilgotnymi, a ich głównym zbiorowiskiem roślinnym jest zespół turzycy sztywnej, dorastającej do jednego metra wysokości. Rosną tu także inne rośliny, między innymi: storczyk plamisty, goździk pyszny, mieczyk dachówkowaty, goryczka wąskolistna i wierzba rokita.

Na terenie rezerwatu spotkać można łosia, który często tu przybywa z Kampinoskiego Parku Narodowego. Pojawiają się tu też dziki, sarny, lisy, wiele gatunków drobnych ssaków i ptaki wodno-błotne.

 

Seat Ateca – propozycja wspólnej wycieczki

Rezerwat przyrody Łosiowe Błota bez wątpienia jest miejscem, które warto zwiedzić. Najlepiej i najwygodniej oczywiście dojechać do niego samochodem. Naszą propozycja jest, oferowany w autoryzowanych salonach Seata, model Seat Ateca. Jest to samochód osobowy typu crossover klasy kompaktowej produkowany przez markę SEAT od 2016 roku. W zależności od potrzeb można wybrać odpowiednią dla siebie wersję oraz dodatkowe wyposażenie, jak ACC, system rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola, asystenta jazdy w korku i wiele innych.

 

 

Nowy Seat Ateca

Proponujemy Państwu nowy Seat Ateca. W wybranych salonach właśnie trwa wyprzedaż rocznika 2019 wybranych modeli. W okazyjnej cenie można nabyć samochód, który nie tylko przyda nam się podczas wycieczki do rezerwatu przyrody, ale i ułatwi podróż po mieście.