Z seatem Leon na podbój Pomorza

Wyprawa na Pomorzu to prawdziwa przygoda. Jadąc autem mijamy przepiękne miasta, unikatowe wioski i jedyne w swoim rodzaju muzea. Wśród nich jest Muzeum Wsi Słowińskiej.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Muzealna Zagroda Słowińska w Klukach powstała w 1965 roku. Początkowo była to trzyrodzinna chałupa, dwa budynki inwentarskie stodółka i studnia z żurawiem. W 1984 roku muzeum uzyskało status Oddziału Muzeum Pomorza Środkowego oraz nazwę „Skansen Słowiński w Klukach”. W 2007 roku otwarto Słowińskie Centrum Kultury. Na przestrzeni lat pojawiały się kolejne chaty, karczma i ekspozycje, jak choćby Kuchnia Pomorska, szałas rybacki, czy zagroda kowala.

Muzeum Wsi Słowińskiej jest obowiązkowym punktem na trasie przez Kaszuby i Pomorze. W tym wyjątkowym miejscu można poczuć atmosferę XIX wiecznej, zobaczyć szachulcowe budynki, a w Ośrodku Edukacji Regionalnej i w Domu Rękodzieła Ludowego dotknąć historii życia mieszkańców słowińskiej wsi. To wyjątkowe miejsce rozbudza miłość do historii, tradycji i regionalizmu, które są częścią naszego dziedzictwa.

Lew na pomorskich drogach – seat leon

Tak jak lew jest królem zwierząt, seat leon niewątpliwie jest królem szos. Można nim bezpiecznie wyruszyć w podróż i zwiedzić najbardziej niezwykłe miejsca na Pomorzu, w tym wspomniane Muzeum Wsi Słowińskiej. Nowy seat leon jest niezawodny, więc żadne trudniejsze drogi nie będą mu straszne. Jest oszczędny i posiada mniejszą ilość emisji spalin. Jako, że Muzeum Wsi Słowińskiej to miejsce idealne dla całej rodziny, przestrzeń auta jest tak duża, że można wyruszyć wspólnie.

Podróże z seatem leonem

Niech to nie będzie wypad na jeden dzień. Pojemny bagażnik zapewni miejsce na wszystkie potrzebne bagaże i sprzęty. Będąc już w Klukach warto przecież odwiedzić także inne miejsca, jak choćby Jezioro Łebsko, nad którym się znajdują, czy powędrować przez Smołdziński Las. To tylko dwie dodatkowe propozycji, ale możliwości są ogromne.

Nowy seat leon wręcz zaprasza, by zabrać rodzinę lub bliskich i wyruszyć w podróż. Przygody zaś czekają na nas za każdym zakrętem drogi.