Jakie auto kupić do holowania przyczepy kempingowej?

Podróżowanie z przyczepą kempingową ma wielu zwolenników. Łączy się ze zwiększonym poczuciem wolności i braku ograniczeń oraz swego rodzaju większej bliskości z naturą. Nie ma się więc co dziwić, że z uroków przyczep kempingowych korzysta coraz więcej osób. Jakim autem można ciągnąć przyczepę? Czy Seat dobrze się sprawdzi? Jaki będzie pasujący model Seata z oferty?

Seat i przyczepa – dobre połączenie?

Bardzo dobre, szczególnie, że w 2015 roku najlepszym samochodem do holowania przyczepy został ogłoszony Seat Leon 2.0 TDI. Stąd też można śmiało stwierdzić, że zdecydowana większość samochodów marki Seat dobrze się sprawdzi na wakacyjne wojaże. Hak holowniczy można założyć do większości modeli samochodów, a to, które auto wybrać do ciągnięcia przyczepy kempingowej, zależy głównie od tego, jakie gabaryty będzie ona posiadać.

Z Seatem na kemping, czyli dlaczego warto zainwestować w dobry samochód

Decydując się na podróżowanie z przyczepą kempingową, należy mieć świadomość, że zadbać trzeba zarówno o samą przyczepę, jako miejsce zastępujące kwaterę, jak i samochód, który będzie ją ciągnął. Musi on posiadać odpowiednie moce, przystosowane do tego, by uciągnąć „ciężki sprzęt”, ale nie jest to przecież jego jedyna funkcja. Dlatego warto szukać modelu uniwersalnego, który dobrze sprawdzi się zarówno na wakacjach, jak i podczas jazdy po mieście. Na szczęście, niemal wszystkie modele Seatów oferują komfort jazdy zarówno na co dzień, jak i na podczas dłuższych eskapad.

Seat dobry na wszystko, czyli wakacje w aucie

Zanim wyjedzie się na wakacje z przyczepą kempingową, warto pamiętać o tym, by zapewnić sobie wygodę. Ciężar bagażu, jaki miałby się znaleźć w przyczepie, należy rozłożyć również na samochód, by ten nie był nadmiernie obciążony. Dobrze więc zwrócić uwagę na modele seata z dużym bagażnikiem, który umożliwi komfortowe spakowanie się, a co za tym idzie – także bezpieczniejszą jazdę.