SEAT – różne typy nadwozi

Zakup wymarzonego i niezawodnego samochodu, jakim jest na przykład SEAT, łączy się nie tylko z wyborem odpowiedniej marki, ale także z wyborem odpowiedniego nadwozia. Każdy z nas ma różne potrzeby, trochę inaczej korzysta z auta, dlatego nadwozie powinno współgrać z naszymi oczekiwaniami.

Inna sprawa to względy estetyczne. Po prostu z jakiegoś powodu na przykład bardzo podobają nam się SUV-y, a na nadwozia innego typu nie chcemy nawet spojrzeć.

KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB, CZYLI SALONY SEAT-A

Zanim wybierzemy się do jednego z salonów SEAT-a, warto wiedzieć, że wśród wielu typów nadwozi, najpopularniejsze to:

  • sedan – auto o takim typie nadwozia służy do transportu ludzi po zwykłych drogach; sedany mogą być 4- albo 2-drzwiowe i mają dwa rzędy siedzeń
  • hatchback – w tym modelu tylna klapa karoserii odchyla się do góry, w związku z czym łatwiej jest załadować bagaże; w drugim rzędzie często siedzenia są składane, poza tym auta o takim typie nadwozia mają dużo przestrzeni wewnątrz, choć nie są duże; podstawową ich zaletą jest to, że są ekonomiczne w użyciu (a to za sprawą mniejszych silników)
  • kombi – tak jak hatchbacki mają tylną klapę zamiast pokrywy bagażnika, mają też większa niż hatchback strefę bagażową
  • SUV – to w uproszeniu rodzaj kombi, który posiada pewne cechy samochodu terenowego – przeważnie ma też napęd na 4 koła i dużą wytrzymałość; SUV-y charakteryzują się też większymi kołami
  • minivan – ma drzwi wahadłowe lub przesuwane, a tylna klapa jest duża; może mieć też 9 miejsc siedzących.

Większość tych typów nadwozi była lub jest stosowana w autach marki SEAT. Dlatego w salonach SEAT-a odpowiedni dla siebie samochód mogą znaleźć miłośnicy różnych typów nadwozi.

BOGATA OFERTA – SALON SEAT

Gdy odwiedzimy salon SEAT-a,wśród wystawionych na sprzedaż aut możemy zobaczyć: minivany – do nich należy SEAT Alhambra, SUV-y – SEAT Ateca, SEAT Arona i SEAT Terraco, hatchbacki –  SEAT Ibiza i kombi – SEAT Leon. Niezależnie od tego, który model nadwozia wybierzemy, możemy być pewni, że samochód zachwyci nas swoją niezawodnością i funkcjonalnością. W razie wątpliwości co do tego, jaki model auta wybrać, fachowcy w salonie SEAT-a wesprą nas dobrą radą.