O zamku Czersk

Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku został wybudowany w 1410 roku przez księcia Janusza I. Znajduje się w urokliwym miejscu na wysokiej skarpie ponad pradoliną Wisły. Czersk był niegdyś stolicą Ziemi Czerskiej, siedzibą książąt mazowieckich i własnością królów Polski. Zbiegały się tu szlaki handlowe na Ruś, Śląsk i Pomorze.

Ten gotycki zamek zbudowano na planie nieregularnym wyznaczonym przez obwód wałów wcześniejszego grodu ziemnego. Brama wjazdowa została zlokalizowana w 22-metrowej wieży gotyckiej (Wieża Brama) zbudowanej na planie czworoboku. Dwie wieże cylindryczne w czasach książąt mazowieckich miały wysokość murów obwodowych; po przyłączeniu ziemi czerskiej do Korony w 1526 roku nadbudowano je do dzisiejszej wysokości. Wieża południowo-zachodnia (Wieża Południowa) o wysokości 24 metrów miała wejście prowadzące z murów; Wieża Zachodnia była dostępna z dziedzińca. Do dzisiaj zachowana jest większość murów zamku wraz ze wszystkimi trzema wieżami.

 

 

Imprezy na Zamku Czersk

Od maja do września, w kolejne weekendy, na zamku odtwarzane są realia życia, zabawy i walki w różnych epokach historycznych. Wiosną organizowana jest majówka i turniej rycerski, latem – piknik archeologiczny i Noc spadających gwiazd, a jesienią Europejskie Dni Dziedzictwa i Noc grozy na zamku.

 

Salon Seata

Jak najlepiej dojechać do Zamku Czersk? Oczywiście samochodem. I to dobrym, jak na przykład Seat. W celu nabycia takiego samochodu najlepiej udać się do salonu Seata, w którym znajdą Państwo różne modele nowych i używanych aut w różnych wariantach i z możliwością dokupienia dodatkowego wyposażenia. Seat salon to doskonałe miejsce dla osób poszukujących samochodów wygodnych, łatwych w prowadzeniu i przyjemnych dla oka. Dodatkowo znajdą w nim Państwo mnóstwo rabatów, promocji i wyprzedaży, a także będą mogli skorzystać z darmowej jazdy próbnej takimi modelami, jak Seat Leon, Ibiza, Tarraco, Ateca czy Arona.

Sieć Seat salonów w Polsce jest na tyle gęsta, że przebywając w dowolnym miejscu nie powinni Państwo mieć problemu z jego znalezieniem.