Samochodowa gwarancja. Czego dotyczy?

Kupno nowego auta z salonu wiąże się z wieloma korzyściami. To przede wszystkim posiadanie samochodu wcześniej nieużywanego, a więc wolnego od usterek. Właśnie, czy rzeczywiście wolnego? Zazwyczaj tak jest, choć czasem zdarzają się wady wynikające z błędów na etapie produkcji. Wtedy przydatna jest gwarancja. Warto się na nią zdecydować, kupując nowy samochód.

Autoryzowany serwis Seat pomoże w ramach gwarancji

Gwarancja nie jest obowiązkiem, jednak warto się na nią zdecydować. Powodów jest kilka. Mamy pewność, że pewne usterki zostaną szybko naprawione. Gwarancja zapewni serwis w autoryzowanym warsztacie, a także zamontowane zostaną oryginalne części. Oczywiście zapisy gwarancyjne dotyczą usterek, które powstały podczas produkcji. Nie ma więc możliwości, iż w ramach gwarancji nawet najbardziej profesjonalny serwis, jak choćby autoryzowany serwis Seat, usunie wady powstałe na przykład z powodu nieprawidłowej eksploatacji.

Przeglądy wykonuj w ASO Seat

Dobrze jest korzystać z fachowców nie tylko w sytuacji, gdy pojawi się awaria, ale również na przykład wykonywać przeglądy w takich miejscach, jak autoryzowany serwis, Seat jest świetnym przykładem, ponieważ z pewnością gwarantuje fachowe podejście i obsługę na wysokim poziomie. Jeśli wówczas mamy wątpliwości co do funkcjonowania auta, specjalista z pewnością je wyjaśni. Jeżeli konieczna będzie naprawa albo wymiana jakiejś części, to mamy pewność, że zostanie to wykonane w ramach gwarancji. Korzystanie z usług ASO Seat to korzystne rozwiązanie także dlatego, że gwarancja nie obejmuje likwidacji usterek, które mogły wyniknąć z powodu nieprawidłowej naprawy w innych miejscach, niż autoryzowany serwis.

Gwarancyjne ograniczenia

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia dotyczące możliwości skorzystania z gwarancji na samochód. Obejmują nie tylko listę wad czy usterek, które zostaną naprawione na koszt producenta. Istotne jest także to, że zakres gwarancji dotyczy określonego czasu od momentu zakupu albo limitu przejechanych kilometrów. W przypadku wspomnianego już Seata zapisy są dość atrakcyjne, ponieważ w dwóch pierwszych latach nie istnieje ograniczenie kilometrażu, a potem wynosi 150 km albo gwarancja kończy się po 5 latach.