Gwarancja przy zakupie SEAT-a, co daje?

Gwarancja to zabezpieczenie właściciela nowego auta (nowego fabrycznie) przed skutkami różnych awarii, które mogą się trafić podczas eksploatacji auta. Ta forma umowy między kupującym a sprzedającym jest dobrowolna i prawo wcale jej nie wymaga.

AUTORYZOWANY SERWIS SEAT – DOKŁADNE WARUNKI GWARANCJI

Autoryzowany serwis SEAT to miejsce, w którym dokładnie poznamy warunki zawarte w gwarancji. Co prawa SEAT-y są autami niezawodnymi, ale jak wiadomo: strzeżonego… etc. Dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się poszczególnym punktom zawartym w gwarancji.

Gwarancja przeważnie obejmuje wady fabryczne, jak i takie, które powstały w wyniku niedostatecznej jakości użytych przy produkcji materiałów. To czego gwarancja nie obejmuje, to na przykład części, które zużywają się podczas eksploatacji – wyklucza to darmową wymianę na przykład olejów czy filtrów.

ASO SEAT – KTO PYTA NIE BŁĄDZI

W ASO SEAT dowiemy się między innymi, że:

  • gwarancja na samochód wynosi 5 lat (dotyczy to materiałów użytych do produkcji auta oraz wad wynikłych podczas produkcji auta)
  • pierwsze 2 lata są bez limitu przejechanych kilometrów
  • kolejne 2 lata do przejechania 150 000 km
  • okresowe badania auta należy wykonywać w ASO SEAT – przegląd musi się odbywać ściśle według wytycznych producenta
  • nie ma możliwości dokonywania napraw poza ASO SEAT – podczas usuwania usterek mogą być używane tylko oryginalne części zamienne.

W razie wątpliwości możemy zapytać fachowca o poszczególne punkty gwarancji, żeby mieć jasność, jakie prawa w wypadku awarii auta nam przysługują.

PIERWSZA POMOC, CZYLI AUTORYZOWANY SERWIS SEAT

Posiadając gwarancję na dane auto, możemy być pewni, że w autoryzowanym serwisie SEAT-a znajdziemy odpowiednią pomoc i wszystkie szkody, które obejmuje karta gwarancyjna, zostaną usunięte nieodpłatnie. Warunkiem koniecznym skorzystania z dobrodziejstw gwarancji jest niezwłoczne zgłoszenie szkody do autoryzowanego serwisu SEAT-a. Ważne jest, aby samochód był używany właściwie. Gwarancja obowiązuje także na oryginalne części i akcesoria marki SEAT – taka z kolei jest wystawiana na okres 2 lat.