Inteligentne parkowanie – jak technologia SEAT-a ułatwia nam życie?

XXI wiek to ogrom nowości technologicznych, których stosowanie zdecydowanie ułatwi życie w każdej jego strefie. Również w motoryzacji! Korzystając z systemu inforozrywki możesz korzystać z telefonu na ekranie wbudowanym w samochód, a dzięki urządzeniom, które są dostępne w Twoim SEAT-cie, zmora jaką jest parkowanie w końcu będzie przyjemnością.

Dodatkowe wyposażenie dla samochodów SEAT-a

Istnieje ogromna możliwość doposażenia swojego samochodu w różnego rodzaju gadżety, których celem jest właśnie pomoc w parkowaniu. Coraz więcej aut pojawia się w mieście, co stanowi problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, a już zdecydowanie – miejsca o odpowiedniej wielkości. Chociaż miasta starają się wprowadzić wszelkiego rodzaju innowacyjne rozwiązania, takie jak separatory, warto samemu wyposażyć się w pomoc oraz zabezpieczenie przed kolejnymi rysami.

Podstawowym wyposażeniem do parkowania są wszelkiego rodzaju kamery oraz czujniki. Kamery można zamontować na zewnątrz samochodu, np. do tylnego podwozia lub bezpośrednio za tylną szybą samochodu. Jest to podwójne zabezpieczenie, gdyż ułatwia parkowanie, a także nagrywa okolice cały czas. Czujniki są montowane zewnętrznie i jedynie przesyłają sygnały informujące o odległości od chodnika czy innej przeszkody.

SEAT asystent parkowania

Obecnie większość modeli SEAT-a zostało wyposażonych w asystenta parkowania. Jest to szczególnie istotne przy modelach takich jak SEAT Ateca, który może mieć problem z odpowiednim zaparkowaniem w mieście. O co chodzi z asystentem? Jest to oprogramowanie, które wykorzystuje czujniki parkowania, kamerę cofania oraz kamerę 360 stopni. Dzięki nim wyświetlany jest kompaktowy obraz samochodu oraz jego najbliższego otoczenia, umożliwiając tym samym bezpieczne parkowanie przez kierowcy. Ważne jest też manewr parkowania automatycznego, gdyż asystent potrafi sam zaparkować prostopadle i równolegle – kierowca kontroluje jedynie pedały oraz sprzęgło, a auto samodzielnie wpasuje się do miejsca.

Postaw na nowoczesne rozwiązania i pozwól technologii ograniczać wysiłek, wraz z stresem w poruszaniu się po mieście.