Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Mało kto obecnie potrafi sobie wyobrazić samochód bez klimatyzacji. Klimat wciąż się ociepla, a gorąc, jaki panuje w nagrzanym pojedzie, bywa nie do zniesienia, co więcej, jest także realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dlatego też każdy użytkownik samochodu – Seata czy innego – cieszy się, jeśli jego model jest wyposażony w klimatyzację. A jak o nią dbać, by dobrze służyła?

Klimatyzacja w Seacie – co warto o niej wiedzieć?

Do czego służy – to oczywiste. Przynosi ogromną ulgę podczas letnich podróży samochodem. Jednak warto pamiętać, że jej ciągłe włączanie może przynieść także negatywne skutki. Przede wszystkim – jeśli za mocno podkręci się jej moc, w Seacie zrobi się wręcz zimo, a poza nim będzie panował niemalże tropikalny upał, to różnica temperatur będzie szokiem dla organizmu. Łatwo wtedy o chorobę – choć przeziębienie latem wydaje się dziwne, to jednak bardzo często właśnie klimatyzacja sprawia, że w środku lata ma się katar czy inne infekcje. Dotyczy to głównie rodziców małych dzieci, zaskoczonych faktem, że latem ich pociecha ma objawy chorobowe, które bardziej pasują do zimy. Dlatego warto używać klimatyzacji z głową!

Jak dbać o klimatyzację w Seacie?

Klimatyzacja nie jest systemem, który działa w nieskończoność. Żeby była efektywna, a przede wszystkim bezpieczna, należy ją poddawać regularnemu serwisowaniu. Można to zrobić w autoryzowanych salonach obsługi Seata czy też sprawdzonych warsztatach. Taki serwis polega na odgrzybianiu, które jest niezwykle ważne oraz uzupełnieniu czynnika chłodzącego. Jeśli chodzi o odgrzybianie – jest ono szczególnie ważne dla alergików, ale nie tylko. Wystarczy sobie wyobrazić wdychanie zarodników pleśni i grzybów – mogą one być przyczyną wielu poważnych schorzeń. Dlatego należy pamiętać, by w naszym Seacie przez każdym rozpoczęciem sezony zadbać o oczyszczenie klimy.

Seat z klimatyzacją – ulga na lata

Zadbana klimatyzacja w Seacie będzie dobrze służyła przez cały sezon. Nawet, jeśli nie ma żadnych oznak nieprawidłowości, warto także podczas sezonowego przeglądu poprosić o jej sprawdzenie, by móc się cieszyć jej pełną mocą i bezpieczeństwem działania.