Nowości w marce Seat – na które modele warto zwrócić uwagę?

Na tegorocznych targach we Frankurcie nie mogło zabraknąć marki Seat, która w ostatnim czasie coraz chętniej prezentuje koncepcje sugerujące nowy kierunek branży.

Wyraźnie widać myśl pędzącą ku elektromobilności oraz zwiększeniu wydajności, czego potwierdzeniem jest zaprezentowanie dobrze znanych modeli w ulepszonych wersjach hybrydowych. Jednym z przykładów jest nowy Seat Tarraco.

Hybrydowy Seat Tarraco – piękna i bestia wśród samochodów

Już klasyczny Seat Tarraco cieszy się sporym zainteresowaniem. Ceniony za przestronność, komfort jazdy i atrakcyjny design, daje poczucie spełnienia marzenia o połączeniu solidnego, nieco sportowego modelu z klasą i elegancją. Na targach we Frankfurcie potężny SUV tym razem został pokazany w wersji hybrydowej, która ma na celu zwiększenie wydajności i stania się solidną alternatywą dla silników spalinowych, dając zarazem wiele możliwości i trybów jazdy.

Czym się wyróżnia nowy Seat Tarraco?

Dostępny jest w wersji FR, co oznacza Formula Racing, czyli jeszcze mocniej usportowiony charakter, widoczny między innymi w wielkości felg czy nieco mocniej zarysowanych krawędziach. Nowy Seat Tarraco posiada silnik benzynowy o pojemności 1,4 i mocy 150KM oraz elektryczny o mocy 116KM, co łącznie daje całkiem imponującą moc. Jednak to nie jedyne udogodnienia – warto poczytać, co jeszcze oferuje ten największy w rodzinie Seata SUV i jak się prezentuje w hybrydowej wersji.

Jeszcze więcej nowości w rodzinie Seata!                                       

Mówiąc o nowościach, poza Seatem Terraco warto wspomnieć także o koncepcyjnym Cupra Tavascan, który również miał swoją premierę na targach we Frankfurcie. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to hybryda nie tylko pod względem napędu, ale i designu – łączy w sobie masyw czterodrzwiowego crossovera, dynamikę SUV-a i zadziorność sportowego coupe. Jego zalety nie kończą się wyłącznie na wyglądzie – dane techniczne z pewnością zrobią wrażenie na każdym miłośniku motoryzacji, który ceni odważne połączenia praktyczności  z nowoczesnością.