Jak długo można czekać z przeglądem nowego auta po zakupie?

Udało się w końcu. Wracasz z salonu SEATA swoim nowym, wymarzonym autem. Naładowany pozytywną energią, adrenaliną buzującą w żyłach zastanawiasz się pewnie, o co chodziło z tym pierwszym przeglądem nowego auta? Nie martw się, to normalne, że czujesz się lekko skołowany, wszak zakup nowego pojazdu, to nie wyjście do świeże bułeczki na śniadanie. Jedyne, co łączy te dwie rzeczy to smak. Smak jazdy nowiuteńkim, pachnącym, prosto z salonu autem jest równie nieoceniony, nieziemski, bajeczny, co smak świeżutkiej, chrupiącej bułeczki na śniadanie. Ale nie o śniadaniu, a o zasadach programu gwarancyjnego SEAT CARE w autoryzowanym serwisie SEAT być miało, więc do brzegu.

Program gwarancyjny SEAT CARE a serwis ASO SEATA?

Zakupując nowego SEATA, pewnie słyszałeś, podpisywałeś warunki programu SEAT CARE, w ramach których z usług ASO SEAT możesz korzystać przez okres 5. lat od zakupu nowego samochodu. Jest jeszcze jedna korzyść z posiadania SEATA prosto z salonu, nie musisz wykonywać przeglądu technicznego auta w ASO SEAT każdego roku, tak, jak właściciele używanych aut. W tym przypadku pierwszy przegląd techniczny gwarancyjny auta należy przeprowadzić po 2 latach użytkowania lub przejechaniu 30 tysiącach km.

Program SEAT CARE zakłada opiekę nad stanem technicznym twojego auta w okresie 5-letneij gwarancji lub przejechania 150 000 km. Co ważne w pierwszych dwóch latach pakietu SEAT CARE nie trzymają cię żadne ograniczenia kilometrowe, przez co twój pakiet świadczeń wydłuża się o kolejne kilometry komfortowej i bezpiecznej jazdy.

Dlaczego warto korzystać z autoryzowanego serwisu ASO SEAT?

W czasie jej trwania wszelkie koszty naprawy i serwisowania twojego nowego SEATA masz już wliczone w pakiet SEAT CARE. ASO SEAT ma na celu ochronę twojego auta przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, awarii, przez określony okres od zakupu. Chodzi o to, że w przypadku jakichkolwiek zdarzeń losowych:

  • Konieczności wymiany koła,
  • Awarii spryskiwaczy,
  • Kolizji na drodze,
  • Przetarciom lakieru,
  • Usterkom w samochodzie,

Musisz odwiedzić autoryzowany serwis SEATA i tam dokonać naprawy powstałych usterek. Poza wymienionymi sytuacjami SEAT, wydając ci nowego auto, dzięki SEAT CARE dba o twoje i pozostałych użytkowników dróg bezpieczeństwo, dlatego po przejechaniu określonej liczny kilometrów musisz dokonać pierwszego przeglądu nowego auta.

Jakie auta muszą mieć coroczny przegląd w serwisie ASO SEAT?

Według przepisów pierwsze obowiązkowe badanie techniczne możesz wykonać dopiero po trzech latach od daty pierwszej rejestracji, następne po 2 latach i dopiero po upływie 5 lat wchodzisz w okres corocznego sprawdzania auta w autoryzowanym serwisie SEATA. Jednak ważne są postanowienia producenta danej marki auta oraz warunki gwarancji. Trzeba tego koniecznie pilnować, aby nie stracić uprawnień gwarancyjnych. Na szczęście SEAT wszystko ma dokładnie wyszczególnione, wypisane, więc zadbanie o formalności w przypadku SEATA jest dziecinnie proste. Wyjątkiem są samochody zasilane gazem. W ich przypadku nawet nowe samochody muszą przechodzić przeglądy okresowe, co roku.